5 грн проїзд: громада подолала супротив мера та олігархів міста

 
30 вересня на пленарному засіданні сесії міської ради народні обранці, за словами депутата Верховної Ради Миколи Бабенка, прийняли «історичне рішення» – нарешті затвердили економічно обґрунтований тариф на перевезення у міських автобусах на рівні 5 гривень.
Питання про скасування рішення виконкому БМР від 15.01.2019 року «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів у міських автобусних маршрутах загального користування» та рішення виконкому від 07.05.2019 року «Про зупинення дії рішень виконавчого комітету БМР від 15.01.2019 року «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів у міських автобусних маршрутах загального користування» до 31.12.2019 року та встановлення тимчасового тарифу на період зупинення» було включено у порядок денний сесії під час пленарного засідання. Доповідав Геннадій Джегур, проте ініціював до розгляду народний депутат України Микола Бабенко. За його словами, він просто дотримався даного білоцерківцям слова добитися справедливості у питанні міських громадських перевезень.
Нагадаємо, саме за ініціативи депутата, тоді ще голови ГО «Біла Церква Разом», була замовлена судово-економічна експертиза для дослідження документів, які перевізники міста надали на підтвердження необхідності підвищити тариф на перевезення до 7 грн. Судовий експерт дав однозначний висновок – економічно обґрунтований тариф становить 5 грн. Тоді білоцерківській громаді та ГО «Біла Церква Разом» вдалося шляхом громадського тиску знизити вартість проїзду у міських автобусах до 6 грн.
Проте ця часткова поступка не поліпшила ставлення водіїв до пасажирів пільгових категорій. І сьогодні їх продовжують виганяти із автобусів або вимагати плату за проїзд. Із нещодавнього: на сесії був присутній учасник АТО, інвалід війни білоцерківець Андрій. Він повідомив, що його не просто викинули із маршрутки, а погрожували фізичною розправою.
– Минулого тижня на мене напали з битою, я її викинув, проте могла скластися трагічна ситуація. І все це робиться зі згоди мера, який заплющує на це очі. Уже дістало у місті це кумівство та свавілля перевізників, їх ставлення до ветеранів та інвалідів війни.
Ми разом із ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів і добровольців АТО» прийшли сюди не просити, а вимагати, щоб перевізника – ТОВ «Транссіті» зняли з роботи в місті. Також ми будемо наполягати на тому, щоб проїзд у громадському транспорті був 5 грн. Я хотів сказати безпосередньо меру та Нестерчуку: «Коли ви вже нажеретесь?» – завершив свій виступ Андрій.
Надалі народний депутат України Микола Бабенко просив депутатів проголосувати за рішення виважено, адже тариф був «встановлений у протизаконний і ганебний спосіб». А міському голові та начальнику відділу транспорту і зв’язку Олені Шевченко пообіцяв домогтися того, щоб Національна поліція дала належну правову оцінку їхній діяльності.
Доповідаючи питання, депутат Геннадій Джегур наголосив, що вважає за доцільне підтримати проєкт рішення, адже такою є офіційна позиція депутатів, які поставили під ним свої підписи. І Геннадій Джегур, і Андрій Король наголошували на тому, що не лише судово-економічна експертиза визначила тариф у 5 грн, а й експертиза, проведена Громадською радою.
– Те, що відбувалося на виконавчому комітеті за вашим головуванням, усі інші дії – це зумисне ігнорування думки громади, – сказав депутат БМР Андрій Король, звертаючись до міського голови. – Я дякую небайдужим містянам, які навчилися за стислий час відстоювати власну позицію. І ми, як народні обранці, повинні підтримувати ініціативи громади, приймати виважені та економічно обґрунтовані рішення. Тому, ґрунтуючись на двох експертизах, ми маємо право та зобов’язані підтримати запропонований нам проєкт рішення.
Натомість міський голова спочатку наводив приклади цін на проїзд по Україні, потім говорив про результати експертиз, навмисно завищуючи їхні показники, і отримав чергове «Ганьба» від громади, насамкінець – погрожував, що перевізники не виїдуть на маршрути.
У результаті під тиском громади він був вимушений поставити питання на голосування – 33 депутати із 36 присутніх підтримали проєкт рішення «Про скасування рішення виконавчого комітету БМР від 15.01.2019 року «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» та рішення виконавчого комітету БМР від 07.05.2019 року «Про зупинення дії рішення виконавчого комітету БМР від 15.01.2019 року «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» до 31 грудня 2019 року та встановлення тимчасового тарифу на період зупинення». А отже тариф у міських автобусах має бути 5 грн.
Додамо лише, що наразі міський голова має протягом п’яти днів з моменту прийняття або підписати це рішення, або ветувати його. Як буде, покаже час.

Микола Бабенко, народний депутат України

Сьогодні міською радою було прийнято історичне рішення про скасування економічно необґрунтованого тарифу на проїзд у міському автобусному транспорті. Проте ми не збираємося зупинятися, тому що як і обіцяли, будемо ратувати за те, щоб люди, які приймали це ганебне рішення, понесли відповідальність – адміністративну чи кримінальну. Що стосується погроз про зупинення громадського транспорту, а вони прозвучали від міського голови, то і цю проблему за бажання можна вирішити. Ще півроку тому ми пропонували міському голові провести додатковий конкурс і завести у місто перевізників, які готові возити людей по 5 грн, але отримали категоричну відмову, напевно, через міського монополіста – компанію «Транссіті». Хоча я знаю, що сьогодні і при тарифі у 5 грн «Транссіті» зароблятиме величезні кошти.
Я хочу подякувати депутатам міської ради, які, не дивлячись на тиск і погрози, прийняли відповідальне та зважене рішення та нарешті пішли назустріч людям.

Костянтин Бугайчук, член правління Громадської ради
Нарешті правда взяла гору, і мешканці міста відстояли своє право їздити у громадському транспорті по реальному тарифу. Хоча в усій цій ситуації вражає позиція міського голови, який вчергове публічно на сесії розповсюджував відверту брехню про висновки експертиз судового експерта і Громадської ради. Зокрема він говорив, що рада в експертному висновку вказала тариф 6,06 грн, що є неправдою, адже насправді там була вказана вартість проїзду 5,05 грн.