6 гривень! Черговий фарс і маніпуляції від влади

Клоунада за завчасно підготовленим сценарієм. Саме так можна охарактеризувати позачергове засідання виконавчого комітету міської ради, рішенням якого ціна на проїзд у маршрутках із 11 травня становитиме 6 грн. Влада своїм цинізмом і підступністю вчергове довела, що інтереси перевізників їй більш цікаві за думку громади.

Людмила ПОЛЯХ

Відсьогодні головним аргументом для прийняття рішення міською владою є бажання певних олігархічних груп. Адже ні висновок судово-економічної експертизи, зроблений на підставі запиту голови ГО «Біла Церква Разом» Миколи Бабенка, ні висновок громадської експертизи до уваги влада не взяла. Більше того, їх результати були цинічно перекручені.

А просунути питання підвищення проїзду у громадському транспорті міська влада Білої Церкви усілякими способами намагається вже давно. Підготовка до цього почалася завчасно. По-перше, 17 квітня заступник міського голови Олександр Поляруш провів обговорення тарифів на проїзд у громадському транспорті та експертного висновку Громадської ради у закритому режимі. На захід, окрім перевізників і представника Громадської ради, нікого не запрошували. Анонсу заходу не було. Після чого на сайті БМР з’являється інформація про те, що Костянтин Бугайчук, член Громадської ради, нібито заявив, що експертиза, яку провела Громадська рада, «носить рекомендаційний характер, бо вона проводилася без залучення фахівців, а тому отримані результати не можуть відображати економічно обґрунтований тариф». Пізніше на своїй сторінці у ФБ Костянтин Бугайчук зазначив, що його слова перекрутили.

По-друге, під час засідання виконкому 7 травня начальник відділу транспорту та зв’язку БМР Олена Шевченко заявила, що з 22 рекомендацій Громадської ради, підготовлених за підсумками експертизи, влада готова прийняти лише два пункти. На що Костянтин Бугайчук зауважив, що міська влада мала би написати відповідь Громадській раді щодо того, з якими пунктами експертизи вони згодні та чому, а не заявляти про це несподівано на засіданні виконкому. На що Олена Шевченко відповіла, що письмову відповідь нададуть, але вже після засідання виконкому.

По-третє, під час проведення засідання виконкому міський голова Геннадій Дикий двічі оголошував перерву, тобто на ходу влада приймала рішення, що робити з тарифом. Варто зазначити, що жителів міста, які прийшли висловити своє обурення владі на засідання виконкому, до зали спершу не пускали працівники поліції. Наявність правоохоронців у міськраді свідчить лише про одне: влада побоюється гніву громади. А тому в питанні охорони навіть «Муніципальній варті» не довіряє, відтак правоохоронців відволікли від виконання їхніх посадових обов’язків заради охорони членів виконкому.

На засіданні виконкому голова громадської організації «Біла Церква Разом» Микола Бабенко просив надати йому слово, щоб презентувати результати судово-економічної експертизи, яку провела судовий експерт Людмила Божко. Мер спершу не хотів надавати слово пану Бабенку, проте під натиском громади та після перерви все-таки дозволив виступити. «Ми відмовилися від проведення власної експертизи, бо ви потім скажете, що «хто ви такі» і будете ставити під сумнів наші підрахунки. Ми взяли винятково надані вами документи, які ви отримали від перевізників. Судово-економічну експертизу проводив фахівець, який має свідоцтво від Міністерства юстиції України на такий від робіт. Якщо ви проаналізуєте документ, то побачите, що дані від перевізників дублюються. Це свідчить про те, що документи від перевізників виконкомом не вивчалися. Тариф хотіли підвищити на 40% у той час, як вартість пального не зросла. Я пропоную членам виконкому відтермінувати рішення про підвищення тарифів та разом по кожному маршруту вивчити всі документи», – сказав Микола Бабенко. Водночас члени виконкому, а саме заступники міського голови Валерій Гнатюк та Анатолій Кравець всіляко намагалися різними питаннями поставити під сумнів правдивість досліджень судового експерта. Хоча експерт робив висновки винятково по тих документах, які надала для розгляду міська влада Білої Церкви.

Перед другою перервою, оголошеною мером, перевізники почали заявляти, що якщо тариф не підвищать хоча б до 6 грн, вони не зможуть перевозити пасажирів. А тому після перерви виконком ухвалив рішення підвищити вартість проїзду до 6 грн з 11 травня. Хоча на початку засідання виконкому заступник мера Олександр Поляруш виносив пропозицію відтермінувати підвищення тарифу до 31 грудня 2019 року. Ця «багатоходівка» з перервами і різними пропозиціями від членів виконкому свідчить лише про одне: ще до початку засідання влада мала твердий намір підвищити вартість проїзду хоча б до 6 грн.

Розгорнуту інформацію про те, що ж насправді відбулося на засіданні виконкому 7 травня 2019 року, читайте в наступному номері «Тиждень».