Анатолій Владика: «Рейдерське захоплення партійних організацій «Громадянської позиції» у Київській області триває»

У Білій Церкві розгорається скандал у міській організації політичної партії «Громадянська позиція», ініційований, на думку голови Анатолія Владики, очільником Київської обласної партійної організації Ірини Побідаш. Більше того, за словами Анатолія Владики та його однодумців, відбувається справжнє рейдерське захоплення Білоцерківської організації. І чергові партійні збори, які відбулися 12 жовтня, яскравий доказ цьому. Адже вони швидше нагадували дійство, розплановане за сценарієм, спрямоване лише на зміщення голови і обрання нових керівних органів.

Лада ЗАВІРУХА

За словами Анатолія Владики, подібна ситуація склалася в Обухівській організації, у Києво-Святошинській, Володарській, а тому Білоцерківська – не поодинокий випадок. Хочеться вірити, що це лише міжособистісне з’ясування стосунків, а не певний «інтерес» Ірини Побідаш. Хоча, як сказали деякі потенційні члени партії, які, на жаль, 12 жовтня так ними і не стали – до речі, втретє: «І тут, як скрізь… А ми сподівалися, що дійсно щось нове…»

Отже, за поясненнями «Тиждень» звернувся до голови Білоцерківської міської організації політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Владики.

– Анатолію Семеновичу, як ви оцінюєте ситуацію, яка склалася на партійних зборах 12 жовтня?

– Перш за все, я хочу акцентувати увагу на тому, що особисто як керівник Білоцерківської міської організації політичної партії «Громадянська позиція» неодноразово звертався до посадових осіб Центрального апарату партії, зокрема до голови Центральної контрольно-ревізійної комісії Віталія Цибульського та голови виконкому Миколи Нещадима з питанням про численні порушення Статуту партії керівником Київської обласної організації Іриною Побідаш.

– У чому ж вони полягають?

– Насамперед у тому, що пані Побідаш приймала нових членів партії через обласну організацію, а не безпосередньо на місцях, як це передбачено Статутом, у якому ця норма чітко регулюється. Наприклад, якщо охочі стати членами партії звертаються в обласну організацію або до центрального апарату із цим проханням, їхні звернення повинні відправлятися до відповідних територіальних організацій нижчого рівня. І лише у разі, якщо такі організації не створені, заяву можуть прийняти в області.

Також Ірина Побідаш порушила Положення про прийом нових членів, адже прийняла заяви без рекомендації чинних членів партії. Окрім цього, усі вони містили одну і ту ж помилку: назва партії звучала у них як «Громадська позиція». Невже усі 23 «неофіти» могли помилитися? Чи можна висловити припущення, що заяви були написані однією особою?

Окрім цього, Ірина Побідаш приймала нових членів партії на обласній раді, у рішенні написано, що їх потрібно прийняти до партії та поставити на облік до Білоцерківської міської організації політичної партії «Громадянська позиція». Отже, голова обласного осередку повинна була передати мені оригінали документів нових членів партії, заяву і анкету, щоб облікувати цих людей належним чином. Проте досьогодні попри мої неодноразові вимоги і повідомлення в Центральний апарат, ці документи мені так і не надали. А я між іншим не маю права розглядати ксерокопії, лише оригінали.

– Зрозуміло. На партійних зборах нові члени партії намагалися нав’язати вам порядок денний. Чи могли вони це робити?

– Згідно із Статутом саме голова партійної організації веде збори і формує порядок денний. Пріоритетним для усіх організацій на сьогодні є робота з людьми і залучення охочих в ряди партії. Саме тому першим пунктом порядку денного і було питання про прийняття нових членів, а не «інтереси» певних осіб щодо обрання керівних органів і переобрання голови. Проте ця група осіб була не зацікавлена у прийнятті нових людей у партію і внесла пропозицію щодо заслуховування мого звіту як голови і формування керівних органів.

Повинен зауважити, що я звітував у червні поточного року, коли мене переобирали на посаду голови Білоцерківської міської організації політичної партії «Громадянська позиція». А звітувати перед членами партії, які є такими без тижня день, на мою думку, неетично. Тим більше, оскільки збори повинні відбуватися із періодичністю раз на три місяці, то і звітувати я повинен за останній час роботи, а не за 2 роки, як мене просили. Увесь цей сценарій був розписаний керівником обласної партійної організації, яка керувала цими людьми. У мене є відомості про те, що посада голови Білоцерківської міської партійної організації політичної партії «Громадянська позиція» була обіцяна Вікторії Шишковській.

– А наскільки була правомірною пропозиція провести збори у закритому режимі, без преси?

– Неправомірною взагалі! З’їзди, збори, конференції – усі партійні заходи загалом проводять відкритим способом, із залученням ЗМІ та громадських організацій. Так діють принципи демократії і гласності, яких повинні дотримуватися усі партійні структури. Закрито відбуваються лише засідання комітетів, де розглядають персональні справи, або засідання керівних органів партійних структур.

– Як, на вашу думку, можна пояснити блокування роботи зборів молодими людьми, які є наразі лише кандидатами у партію?

– Думаю, що вони змушені були висловити таким чином своє незадоволення, адже бачили, що керівник обласної організації намагається уникнути запропонованого мною порядку денного і не зацікавлена у розширенні партійних структур. Після блокування я оголосив збори закритими. Проте Ірина Побідаш повідомила членам обласної ради, що я зірвав збори силами «тітушок». Потім вона ж попросила усіх присутніх проголосувати про продовження зборів без мене, сама призначила себе головою, що не повинна була робити. Вона мала повідомити у контрольно-ревізійну комісію, і саме вона визначала б, чому збори були зірвані та давала оцінку моїй роботі.

Отже збори продовжили без урахування порядку денного, який я надав, і нові члени у партію так і не були прийняті. Це питання навіть не розглядалося. Кандидати у члени партії почали виходити із залу, а деякі висловили вимогу повернути їхні заяви, оскільки отримали розчарування у тому, як ведуться справи на обласному рівні. Оскільки Ірину Побідаш цікавило лише обрання нового голови Білоцерківської організації та її керівного складу. Фактично відбулася передача організації в інші руки.

– Що плануєте робити далі?

Оскаржуватиму це питання до вищого керівництва партії, яке має надати належну оцінку діям керівника обласної організації. Адже ніяк по-іншому, ніж продовженням рейдерського захоплення партійних організацій Київської області, це назвати не можна. Також керівництво має скасувати рішення зборів, оскільки вони відбулися із порушенням Статуту партії, щоб у подальшому працювати у нормальному режимі згідно зі Статутом.