Без ЦНАПу та грошей і з черговими витратами?

На сьогодні «Тиждень» присвятив не один матеріал розповіді про те, як було придбано нове приміщення під ЦНАП, чи доречною була така покупка та виправданою сума витрат. Тепер ми вирішили порівняти білоцерківський досвід із столичним, а також нагадати, що міській владі можна було зупинитися на альтернативній пропозиції, якби насправді йшлося про щиру турботу про містян.

Лада ЗАВІРУХА

«Готово» – близько 470 дол. за кв. метр приміщення

Згідно із даними You control, 8 лютого 2016 року Київською обласною радою було проведено тендер щодо будівництва адміністративної будівлі документ-сервісу КП КОР «Готово» за адресою: м. Київ, площа Лесі Українки, 1 із запланованою вартістю будівництва на суму 22 млн грн.

За результатами зазначеного тендеру, генпідрядником будівництва об’єкта виступило ТОВ «ТММ-Вікна» – дочірнє підприємство столичної девелоперсько-будівельної компанії «Фірма Т.М.М.» з внесенням пропозиції на суму 16,481 млн грн.

Будівництво одноповерхового сервісного центру з надання адміністративних послуг КП «Готово» загальною площею 1,3 тис. кв. м було завершено в травні 2017 року.

У 16,481 млн грн, тобто на той час у 600 тисяч доларів, обійшлися будівельна частина з оздобленням. Вийшло в середньому 470 доларів за квадратний метр приміщення – вже з усіма готовими комунікаціями та кондиціонуванням.

 

ЦНАП – близько 1200 дол. за кв. метр приміщення (якщо врахувати всі можливі витрати)

30 серпня 2018 року на пленарному засіданні 55-ї сесії міської ради депутати проголосували за купівлю у комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква об’єкта незавершеного будівництва нежитлової будівлі (76% готовності, орієнтовною площею 4,4 тис. кв. м) за адресою вул. Театральна, 5. Вартість купівлі становила 24,3 млн грн (нагадаємо, 4 липня 2018 року приміщення було продано від однієї фізичної особи іншій за 4,4 млн грн. Щодо цього факту досі ведеться слідство детективами НАБУ). У будівлі планувалося створення ЦНАПу.

10 грудня 2019 року виконком своїм рішенням затверджує проєктно-кошторисну документацію за проєктом «Реконструкція нежитлової будівлі (незавершене будівництво) під адміністративну будівлю з розміщенням центру надання адміністративних та соціальних послуг (у форматі «Прозорий офіс») по вул. Театральна, 5 у м. Біла Церква Київської області», загальною кошторисною вартістю близько 77 млн грн. Рішення – це лише заява про наміри залучити кошти на реконструкцію будівлі, проте, якщо врахувати, що місто знайшло їх і використало за призначенням, майбутній ЦНАП може обійтися майже в 100 млн грн.

І це ще не все, як уже писав «Тиждень», за твердженням одного із депутатів міської ради, за попередніми оцінками, щоб забезпечити будівлю належними потужностями з електро-, водо- і теплопостачання потрібно ще приблизно 40 млн грн, інакше ЦНАП не буде введений в експлуатацію.

Отже, якщо порахувати всі понесені та можливі витрати, то в середньому вартість за квадратний метр приміщення під ЦНАП у Білій Церкві становитиме 1200 доларів.

 

Приміщення колишнього відділення «Укрсоцбанку» – близько 285 дол. за кв. метр

Альтернативною пропозицією для створення ЦНАПу могло стати в Білій Церкві приміщення колишнього відділення «Укрсоцбанку», розташоване за адресою бульвар Олександрійський, 10. Загальна площа, запропонована до продажу – 2,8 тис. кв. м.

Будівля зведена у 1984 році, має внутрішній двір, центральне опалення та централізоване водопостачання. Оснащена сигналізацією та протипожежною системою. Має власні гаражі та складські приміщення. Ступінь готовності приміщення – 100%.

Вартість – 800 тис. доларів США по курсу НБУ на момент здійснення оплати.

 

Звичайно, дехто може сказати, що порівнювати новобудову та приміщення минулого століття недоречно, проте важко не помітити, що столичний офіс «Готово» обійшовся майже втричі дешевше, ніж білоцерківський уявний ЦНАП. Останній, попри обіцянку міської влади, так і не почав функціонувати в новому приміщенні ні в березні 2020 року, ні пізніше, і наразі не відомо, чи відбудеться це взагалі. Тим часом триває слідство за фактом завдання місцевому бюджету збитків у розмірі 19,45 млн грн.

Отже, виходить, що білоцерківці залишилися без нового ЦНАПу, без грошей і з черговими витратами, суми яких відомі лише приблизно. Куплена будівля продовжує стояти пусткою та руйнуватися, уже говорять про те, що від 76% готовності залишилося близько 50, а тому цілком ймовірно, що в найближчому майбутньому просто не залишиться об’єкта реконструкції… лише чергові обіцянки.


Костянтин Бугайчук, голова КОО «Громадський комітет Народного контролю»

Насамперед зазначу, сьогодні найбільше місто Київської області досі не має комфортного приміщення ЦНАПу, де можна було б отримати всі необхідні документи. І впродовж 5 років, які минули, білоцерківці чули лише обіцянки. 24,3 млн грн, витрачені на «нову» будівлю під ЦНАП, що має так звані 76% готовності, – справжня афера, яка заслуговує пильної уваги відповідних органів. Тим більше, що і в менших містах, ніж Біла Церква, сьогодні відкриті та працюють центри «Готово», будівлі яких обійшлися громадам на порядок дешевше. А у нас наразі є необхідність реконструкції приміщення та підведення комунікацій, що обійдеться у більше ніж 100 млн грн. Так, наприклад, нам потрібно близько 25 млн грн на трансформаторну підстанцію, тому що центр не має достатньої кількості електропотужностей. І наразі це справжня проблема. Отже, у Білій Церкві, виходить, приміщення під ЦНАП просто «золоте», що наводить на роздуми: про що думає місцева влада – про освоєння коштів чи про благо громади?