Без опалення, але із «захмарними» платіжками

Мешканці будинку по вул. Крижанівського, 8 звернулися до газети «Тиждень» з проханням розібратися, чому оселі без опалення. Спроби мешканців з’ясувати цей факт, завершилися нічим. Лише після втручання журналістів у їхніх помешканнях таки потеплішало. 

Людмила ПОЛЯХ

«Мерзнемо вже третю добу. Як відключили опалення так і мерзнемо. Зверталися до «Білоцерківтепломережі», а нам кажуть, що шукають, де прорвало, не можуть знайти. Нарили вже мабуть з 15 ямок», – обурюється Людмила Миколаївна, мешканка буд. Крижанівського, 8. Її сусідка Любов Василівна додає: «З 10 години вівторка почали рити на території дитячого будинку. Обід у них хороший – з 12 години поїхали на обід. Їм не холодно. Хлопцям працювати жарко. А наші бабусі, які живуть на 5 поверсі, то змушені були на вулиці грітися, бо вітер квартиру обдуває так, що там холодніше. На дворі 2020 рік, а у нас немає техніки, щоб знайти порив теплотраси!»

Микола Дятлов, начальник ремонтно-будівельної бригади КП БМР «Білоцерківтепломережа» повідомив журналістам газети «Тиждень», що вранці 22 січня вже вдалося знайти порив і пообіцяв наприкінці дня 22 січня ліквідувати аварію та дати мешканцям тепло в помешкання. Слова свого дотримав. При цьому пан Микола зауважив, що труба прокладена у 1972 році і жодного разу її не замінювали. Хоча термін експлуатації труби не більше 30 років. 

Мешканці будинку по вул. Крижанівського, 8 обурені таким сервісом. Адже платять чималі гроші  і не розуміють, на що ж їх витрачає «Тепломережа». За словами Любов Василівни, за грудень мешканці двокімнатних квартир отримали платіжки з сумою близько 1500 грн. 

P.S. На момент розмови з журналістами ані мешканці, ані представники ЗМІ не знали, що 1500 грн – не межа. Адже 14 січня 2020 року тариф на опалення у Білій Церкві зріс на 146 грн за 1 Гкал.

У 2019 році КП БМР «Білоцерківтепломережа» отримало 9,2 млн грн безповоротної фінансової допомоги з міського бюджету. 

12 листопада 2019 року на засіданні виконкому було схвалено рішення про надання 9 млн грн поворотної фінансової допомоги на погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємства. Щоправда, на розгляд депутатів БМР таке рішення ще не виносили. 

За результатами фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств Білоцерківської міської ради за І півріччя 2019 року найбільшу питому вагу в загальній сумі збитку комунальних підприємств – 85,1% – посідає КП БМР «Білоцерківтепломережа». Її збиток становить 32 млн грн (на 1,433 млн грн більше, ніж у 2018 році).