Білоцерківці не допустили підвищення тарифів на тепло на 30%

4 грудня в актовому залі КП «Білоцерківтепломережа» мало відбутися відкрите обговорення проектів постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення за категоріями споживачів. Як і завжди, напевно, сподівалося керівництво підприємства, без зайвих очей, адже не так багато білоцерківців, якщо відверто, знайомі із офіційним сайтом міської ради і відслідковують оголошення, які там розміщено. Проте люди таки прийшли.

Так, те, що лише планували як відкрите обговорення, насправді стало таким по суті, адже громадськість змогла взяти ініціативу в свої руки.

Лада ЗАВІРУХА

За словами голови ГО «Біла Церква Разом» Миколи Бабенка, перш ніж обговорювати проекти постанов НКРЕКП, людям потрібно було розповісти, що 7 листопада 2018 року в результаті подібного «відкритого обговорення» проекту тарифів на теплову енергію для всіх категорій споживачів, та послуг з централізованого опалення тарифи виросли на 30% і становили 1650 грн за ГКкал для споживачів.

– Саме такий протокол оприлюднили на сайті КП «Білоцерківтепломережа», а тому сьогодні по суті цей тариф мав бути затверджений. Ми вважаємо, що вказана цифра є завищеною і потребує додаткового аналізу, – зазначив Микола Бабенко.

Саме тому за результатами відкритого обговорення у присутності представника НКРЕКП, КП «Білоцерківтепломережа», заступника міського голови Інни Новогребельської присутні в актовій залі білоцерківці провели громадські слухання, очолені Миколою Бабенком, на яких було ухвалено такі рішення:

– не підтримувати підвищення тарифів на послуги з централізованого теплопостачання;

– запропонувати КП «Білоцерківтепломережа» надати ГО «Біла Церква Разом» усі матеріали, що стали підставою для розрахунків тарифів, а також вичерпну інформацію щодо собівартості запропонованого тарифу, включаючи інвестиційну складову;

– ГО організувати проведення експертизи наданих матеріалів з метою встановлення їх економічної обґрунтованості та відповідності нормативно-правовій базі;

– за результатами проведеної економіко-правової експертизи провести ще одні громадські слухання, на яких ухвалити остаточне рішення.

Якщо найближчими днями міською владою буде ухвалене рішення всупереч прийнятому на громадських слуханнях, ГО «Біла Церква Разом» готова вчергове позиватися до суду, – запевнив голова громадської організації Микола Бабенко.

Подробиці читайте у наступному номері.