Білоцерківська міська рада підтримала ініціативу ГО «Біла Церква Разом»

На пленарному засіданні сесії міської ради, яке відбулося 28 березня, депутати підтримали ініціативу ГО «Біла Церква Разом» щодо звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України про розширення меж Державного дендрологічного парку «Олександрія» НАН України та включення до його складу окремих земельних ділянок мікрорайону «Гайок».

 

                                                                                                                                                              Євгенія ЧЕРЕДНИЧЕНКО

 

Нагадаємо, після того як мешканці мікрорайону Гайок, об’єднавши зусилля місцевої громади, зупинили вирубку лісу та домоглися призупинення дії рішення виконкому Фурсівської сільської ради від 11 лютого 2019 року №26 про надання дозволу на видалення та обрізку дерев, проблема частково була вирішена, проте не втратила своєї актуальності. Уже під час першої зустрічі із мешканцями мікрорайону голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко зазначив, що вважає за потрібне підготувати скаргу в екологічну інспекцію Київської області з вимогою оцінити вже завдану екологічну шкоду.

– Якщо за результатом з’ясується, що сума збитків достатня для порушення кримінальної справи, ми будемо її ініціювати. Головне, необхідно запобігти подальшому розбазарюванню міських паркових земель у районі Гайка! Єдиною гарантією того, що особливо цінні паркові землі вже не будуть дерибанити місцеві царьки, є передача цих земель у природно-заповідний фонд. Для цього необхідно почати громадський тиск на міську владу та міських депутатів, щоб вони підтримали на сесії міської ради відповідне рішення, – наголошував Микола Бабенко.

І от 28 березня депутати підтримали проект рішення про звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, міністра Остапа Семерака щодо розширення території дендрологічного парку загальнодержавного значення «Олександрія» НАН України.

У документі міститься звернення міської ради із клопотанням розширити територію дендропарку «Олександрія» за рахунок приєднання земель, межі яких проходять із західної сторони, уздовж житлового масиву Гайок, а із східної та південної – межують із дендропарком. Орієнтовна площа таких земель, які є лісовим масивом, становить 22 га. Ці насадження кваліфікуються та належать до лісів першої групи, тобто це лісовий масив захисного призначення, який виконує водоохоронні та ґрунтозахисні функції. У таких лісах заборонено проведення рубок. Головним призначенням таких територій є забезпечення унікальних ландшафтів, рідкісних і цінних видів рослин у відповідних для них природних умовах користування.

Коментуючи рішення, голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко сказав, що задоволений, що депутати Білоцерківської міської ради підтримали ініціативу громадської організації щодо передачі земель Гайка до фонду Державного дендрологічного парку «Олександрія».

– Я сподіваюся на те, що Міністерство екології також знайде оперативну можливість і здійснить необхідні заходи для того, щоб якнайшвидше передати вказані землі до природно-заповідної зони.

Хочу нагадати, що у 2008 році ми вже мали подібний прецедент і близько 108 га було включено до меж «Олександрії» за рахунок урочища «Голендерня», – наголосив Микола Бабенко.