«Білоцерківський альбом» – пам’ятка історії, зразок дитячої творчості за 2018 рік

31 травня відбулася презентація першого випуску із серії «Білоцерківський альбом». На зустрічі із авторами картин і редакційною радою видання – Тетяною, Нікітою та Олександром Дмитренками побував і «Тиждень».

 Лада ЗАВІРУХА

Одразу зазначимо, випуск «Білоцерківський альбом» 2018 року – не просто перший для міста, області чи України, а напевно перший (і, віримо, не останній) подібний в історії академічного художнього мистецтва загалом.

– За радянських часів виходив журнал «Юний художник» (редактор Люциан Шитов), де дитячі малюнки розміщали поряд із роботами визнаних майстрів. А от у сучасній Україні подібного журналу немає, та й взагалі художні видання, на жаль, нечасте явище. А якщо ми говоримо про збірки творів дитячих – це, як то кажуть, виняток із правил. Ми, скільки не дізнавалися, не знайшли прикладу, щоб колись за всі роки, навіть радянські, видавали окремі альбоми з дитячими роботами, – сказав під час презентації Олександр Дмитренко.

 

 

 

 

 

Федір Лютий, 14 р. Непокірна гавань

 

 

 

 

 

 

 

 

А свою спробу випустити академічне видання, яке має стати традиційним у подальшому, редакційна рада пояснила бажанням зберегти для історії відомості про те, як малювали діти у 2018 році.

– Якщо у вас виникне бажання дізнатися, якими були малюнки дітей 100 років тому, ви не зможете знайти жодного альбому чи книжки з дитячими роботами, хіба що у приватних архівах. Немає навіть альбомів не такого далекого минулого. Водночас світ міняється із катастрофічною швидкістю, а діти – особливі художники, вони бачать його по-своєму. Дитяча творчість дуже відверта, а тому заслуговує окремої уваги. І найважливіше – це частка культури. І коли ми не маємо свідоцтв про неї – ми не маємо уявлення про час, – наголосив Олександр Дмитренко.

 

 

 

 

 

 

Віра Оверченко, 13 р. Мій внутрішній світ

 

 

 

 

 

 

 

 

У «Білоцерківський альбом» ввійшли роботи дітей віком 6-17 років. Твори суто самостійні, написані юними художниками без втручання наставника.

– Діти повинні мати змогу показати десь свою роботу, хай і недосконалу, на погляд викладача. Нам хотілося, щоб відповідальними за твори були винятково вони – як і дорослі художники, які відповідають своїм ім’ям за кожну свою роботу. Тому прохання до дітей було лише одне – подавати роботи, які не містять елементів змальовування, тому що під ними стоїть ім’я автора, – додав Нікіта Дмитренко.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вероніка Міхневич, 15 р. Натюрморт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виданий альбом коштом меценатів – Академічної художньої школи і Київської обласної організації Національної спілки художників України.

– Бюджетні кошти потрібно витрачати на такі заходи, як, наприклад, підтримка історичних пам’яток міста – це Торгові ряди, фасад Будинку органної і камерної музики, склади Браницьких – безліч інших пам’яток. І підтримувати об’єкти в належному стані – наша честь, тому що це минуле і сучасне нашого міста водночас, – вважає Олександр Дмитренко.

Побудований альбом за жанровим принципом, під кожною роботою вказано не лише ім’я і вік дитини, а відомості про техніку виконання, розмір роботи і чим вона виконана.

 

 

 

 

 

 

 

 

Поліна Косінова, 16 р. Весна

 

 

 

 

 

 

 

За словами членів редакційної ради, в альбомі немає найкращих робіт з усього міста, тому що зібрати їх усі майже неможливо, а тому подібних збірок має бути багато.

– Це лише наш варіант, який ми запропонували місту. Ми обмежилися тим, що мали певну кількість робіт і компонували їх за жанровим принципом: комп’ютерна графіка, анімалістика, твори побутового жанру (сценки із повсякденного життя), натюрморт, пейзаж, пленер і портрет, – зазначила Тетяна Дмитренко.

Додамо лише, що альбом побачив світ у білоцерківському видавництві «Яніна», частина його примірників буде розповсюджена у бібліотеки міста.

«Тиждень» вітає подвижників художньої творчості із вдалим початком і бажає наснаги на створення подальших випусків серії «Білоцерківський альбом».