Благоустрій vs безпека

У Білій Церкві за три останні роки активно вимощують бруківкою алеї, тротуари, прибудинкові території. З одного боку – це добре, адже поліпшення благоустрою – довгоочікувана у нашому місті річ. Проте, чи замислюються містяни, скільки коштує таке задоволення? Та чи варто витрачати гроші саме на оздобу, у той час як ліфти у багатоповерхівках виходять з ладу, лікарні потребують сучасного ремонту, меблів та медичного обладнання, а садочки і школи – бодай нових вікон.

Людмила ПОЛЯХ

Отже, у 2016 році розпочалася реконструкція алеї на Олександрійському бульварі та будівництво пішохідної доріжки вздовж р. Рось. Паралельно розробляли проекти на реконструкцію алей на бульварі Княгині Ольги та бульварі Михайла Грушевського, роботи розпочато в 2017 році. Загалом на ці чотири об’єкти за 2016-2018 роки витрачено майже 23 млн грн.

Проаналізувавши кошторис (вимощення бруківки + освітлення), дійшли висновку, що платникам податків алеї, на яких роботи ще не завершені, обійшлися в таку суму:

– алея на Олександрійському бульварі коштує майже 8,4 млн грн;

– пішохідна доріжка вздовж р. Рось – майже 7,2 млн грн;

– алея на бульварі М.Грушевського – майже 4,7 млн грн;

– алея на бульварі Княгині Ольги – майже 2,2 млн грн.

Влада ввійшла у смак, а тому на 2019 рік додали до вищеназваних об’єктів, які продовжать доробляти, ще три локації: реконструкція Соборної площі – 2 млн грн, сквер на масиві Таращанському – 1,5 млн грн, алея на масиві Піщаному – 1,5 млн. грн.

Загалом цього року планують витратити майже 13 млн грн на алеї, сквер та набережну. Так, за 4 роки лише на алеї, сквери та набережну витратять майже 36 млн грн! І це без урахування тротуарів, які також активно вимощують бруківкою навіть там, де це взагалі не потрібно (на вул. Офіцерська, у промзоні) та навіть взимку під сніг (як це було наприкінці 2018 року на вул. 2-й Піщаній).

Задіяні у цій роботі кілька фірм: левова частка замовлень дістається білоцерківському ТОВ «МЖК-БУД БЦ», що належить колишньому заступнику міського голови Віктору Яровому.

Реконструкцію алей на бульварі Михайла Грушевського та Княгині Ольги у 2018 році здійснювала київська фірма ТОВ «МЕГА ЛАЙФ», заснована у 2016 році. Це – фірма-універсал, адже крім будівельних робіт, має КВЕДи на вирощування зернових культур та різноманітну торгівлю – від меблів до молюсків. Також підряди під час реконструкції алей отримали львівське ТОВ «ІНЖИНІРІНГ ПЛЮС» та білоцерківське ТОВ «Компанія «УКРЕНЕРГОПРОМ».

Алеї, сквери, набережна – це звісно, красиво. Проте все пізнається у порівнянні. Так, ліфти у багатоповерхівках міста давно вже відслужили свій термін та потребують капітального ремонту. Влада, попри існування у місті Програми модернізації та заміни ліфтів в житлових будинках Білої Церкви, оплачувала капітальний ремонт ліфтів за кошти міста лише у 2016 році. Тоді було проведено ремонт 15 ліфтів на загальну суму 1,6  млн грн.

Відтак мешканці ОСББ змушені власним коштом проводити технічну експертизу ліфтів та замовляти, знову ж таки, за власні гроші, їхній ремонт. У будинках, які обслуговують ЖЕКи, й цього не роблять, адже експлуатаційні контори не мають коштів на капітальні ремонти, вони можуть здійснювати лише поточні роботи з прибудинкової плати. То невже треба чекати такого випадку, який стався в Сумах, 2 січня, коли двомісячне немовля у візочку загинуло, тому що раптово обірвалася кабіна ліфта?

У 2017-му та 2018 р. ремонтували лише ліфти у міській лікарні №2 на загальну суму 408 637 грн. Ось і порівняйте кошти, які витрачають на благоустрій алей та ремонт ліфтів. То невже безпека мешканців важить менше, ніж красива алейка?