Чому за півдоби до початку були скасовані громадські обговорення щодо підвищення тарифу на тепло?

Третього травня голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко провів прес-конференцію на телеканалі «Крокус», щоб розповісти, чому не відбулося анонсованого на цей день громадського обговорення вартості тарифу на послуги з теплопостачання, а також хто і на яких підставах намагався вчергове підвищити вартість послуги на 30 відсотків.

Лада ЗАВІРУХА

Непрозорість і маніпуляція – так можна охарактеризувати дії влади, яка намагалася вчергове нишком підвищити тариф на опалення. А як інакше можна думати, якщо інформація про громадські обговорення з’явилася лише на сайті КП «Білоцерківтепломережа». Це не оприлюднення, а профанація такого. Дійсно оприлюднював міський голова новини про те, що влада активно ремонтує Горбатий міст – тоді на кожному під’їзді з’явилася листівка: не побачив би лише ледачий. «Оприлюднення» відбулося напередодні вихідних, а безпосередньо обговорення було призначено на 9.00 3 травня, у день між Великоднем і поминальними днями. І знову ж таки, не в приміщенні виконкому, а на вул. Мережна, у маленькому та незручному залі КП, добратися куди практично неможливо громадянам, які безпосередньо зацікавлені в об’єктивності тарифу та готові взяти участь в обговоренні.

– Вочевидь, розрахунок влади в черговий раз був спрямований на те, щоб якомога менше людей змогло прийти і висловитися стосовно чергового підвищення тарифу на тепло. Проте 2 травня протягом дня до мене почали звертатися представники підприємців, самі ФОПівці, спортсмени та різноманітні громадські організації, учасники АТО, представники ОСББ, медики і педагоги – перелік можна продовжувати. Загалом у громадських обговореннях погодилося взяти участь декілька сотень білоцерківців. Ми змогли оперативно зорганізуватися і подали заявку на участь у громадських обговореннях. Проте буквально через 40 хвилин після цього, о 17.00 на сайті КП «Білоцерківтепломережа» з’явилася інформація про те, що громадські слухання перенесені на невизначений час, – зазначив Микола Бабенко і додав, що влада вчергове просто «злякалася людей».

– Ми будемо вважати це нашою проміжною перемогою, – наголосив голова ГО «Біла Церква Разом». – Проте важливо розуміти, що відтермінування громадських обговорень щодо підвищення тарифу на тепло не означає відмову комунальної мафії, яка стоїть за цим рішенням, від їхньої ідеї. Саме тому вважаю за потрібне розповісти, чому мало відбутися подорожчання, користуючись офіційною інформацією, розміщеною на сайті КП «Білоцерківтепломережа».

Так реальна вартість газу згідно із постановою КМУ №293 від 03.04.2019 року про «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» знижується з 1 травня приблизно на 5 відсотків. Водночас ціна газу в структурі тарифу складає близько 80 відсотків. Тоді за рахунок чого, за інформацією КП, повинен зрости тариф на тепло?

– У таблицях із новими ставками запропонованих тарифів витрати на оплату праці та на соціальні відрахування зросли в 4,2 рази. І це при тому, що офіційно мінімальна заробітна плата зросла з початку року лише на 10 відсотків.

Так, у грудні минулого року у кожній гігакалорії було закладено на оплату праці 56 грн, а нині ця сума має становити 234 грн. На яких підставах, невже заробітні плати працівників КП «Білоцерківтепломережа» зросли у 4 рази? – обурюється Микола Бабенко.

Таким же необґрунтованим є підвищення фактично вдвічі вартості амортизаційних відрахувань і маже втричі такої складової тарифу як «інші витрати».

– А це фактично те, що взагалі ніяким чином не розшифровується, це будь-які витрати, а фактично те, що забажають вкрасти люди, які стоять за КП «Білоцерківтепломережа» або кримінальні банди, які грабують місто. Для мене абсолютно очевидно, що запропоновані цифри взято фактично зі стелі, а загальний додатковий дохід вищезазначених осіб може становити в результаті 150 млн грн із кишень білоцерківців.

Так вчергове влада навіть не намагається обґрунтувати тариф, як це було у сфері перевезень. А тому можна говорити про те, що під час свят була зроблена чергова спроба пограбувати містян мінімум на 150 млн грн, – зазначив Микола Бабенко.

Отже, «чергове пограбування» не відбулося, а це свідчить про те, що ГО «Біла Церква Разом» і громада міста крок за кроком отримують невеликі, але вагомі перемоги. Якщо ще декілька років тому влада дозволяла собі одноосібно ухвалювати будь-які рішення без погодження із людьми, то сьогодні їхня думка стає переконливим аргументом.

– А тому нас із перемогою, проте це не означає, що нам потрібно втрачати пильність. Підступність і лицемірство влади не має меж – ми чудово пам’ятаємо, чим закінчилися минулі громадські обговорення. Послухавши думку громади, влада нишком прийняла потрібне для неї рішення, проігнорувавши протокольне засвідчене рішення громадських зборів. Тому ми будемо уважно стежити за подальшими подіями, аби міська влада діяла в інтересах громади, а не задля власної наживи, – констатував голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко.