Чи бути стадіону? Головне – бажання влади

Місту потрібен комунальний стадіон – такий лейтмотив відкритого засідання Федерації легкої атлетики міста, яке відбулося 4 березня поточного року. На заході йшлося про збереження стадіону на масиві Леваневського, який у народі називали просто «Шинник». Він функціонував з 1981 року і до початку 2000-х, приймав міські змагання, спартакіади, безліч відомих білоцерківських спортсменів і тренерів вважають його стартовим майданчиком у своїй спортивній кар’єрі.

Лада ЗАВІРУХА

Так склалося нині, що місто із 200-тисячним населенням не має комунального будинку культури, та й взагалі достатньо просторої зали для проведення міських масових заходів, не має комунального стадіону, вироджуються комунальні парки – лише КП «Парк культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка» чого варте…

Уся увага міської влади прикута до центральних алей, на яких передбачені реконструкцією велодоріжки. Проте, погодьтеся, і займатися спортом, і прогулюватися з дітьми поруч із найзавантаженішою дорожньою артерією міста, де немає бодай потужного прихистку дерев – просто нонсенс. Звичайно, можна добігти до парку «Олександрія», а потім насолоджуватися заняттями там, але з Леваневського чи 4-го мікрорайону особливо не побіжиш…

Як зазначив віце-президент Федерації легкої атлетики м. Біла Церква Сергій Бочаров, сьогодні такі два найбільших мікрорайони міста із загальною кількістю населення понад 70 тис. взагалі не мають місця для занять спортом.

– Білоцерківці, які проживають тут, повинні мати хоча б одну легкоатлетичну базу. Насправді, останніми роками збудовано багато спортивних споруд, але все це або невеликі майданчики, або футбольні поля, проте футболом займаються не всі. Чому міська влада розвиває практично винятково футбол, викликає подив, адже найбільш популярним видом спорту, який не потребує особливих капіталовкладень, є саме легка атлетика.

На жаль, у місті немає жодної спортивної споруди легкоатлетичного плану, зведеної за останні десятиліття, адже стадіон на Піщаному знову таки не придатний для занять легкою атлетикою – там доріжка лише з одного боку, – зазначив Сергій Бочаров.

На його думку, проблема збереження стадіону сьогодні дуже актуальна та має вирішуватися владою міста.

– Ми не повинні втратити місце, де був стадіон, тому що пізніше, навіть маючи можливість, ми не зможемо знайти в Білій Церкві достатню земельну ділянку, щоб побудувати новий, – сказав Сергій Бочаров і додав, що на відкрите засідання Федерації легкої атлетики міста запросили людей, від яких залежить позитивне вирішення питання збереження землі у комунальній власності на місцевому рівні.

Допомагали розібратися в ситуації депутати міської ради, представники постійної комісії з питань земельних відносин і земельного кадастру – Андрій Лєонов і Андрій Тищенко.

Депутати нагадали, що близько року тому ПК «Росава» було виставлено на аукціон. Тоді представники депутатського корпусу просили міського голову взяти участь у торгах, проте він заявив, що це власність міста, на яку не варто витрачати кошти, а отже всі питання будуть вирішені через суд.

– В результаті всі справи в суді програні, а місто залишилося без будинку культури. Фірма «Альтера Віта» викупила будівлю ПК і танцмайданчик, а земля 7,5 га – вся і під будинком культури, і під танцмайданчиком, і під колишнім стадіоном, досі перебуває у власності міста, більше того, новий власник не викупив стадіон.

І сьогодні він не погоджується на розподіл землі попри звернення депутатів БМР, хоче отримати всю землю, проте наразі земельна комісія категорично відмовила.

Нова фірма «Альтера Віта» (засновник Василь Коменотрус) на перемовини з містом не йде. Проте інтенсивно забудовує місце навколо ПК МАФами, що є порушенням пожежної безпеки та земельного законодавства, адже депутати не давали на сесії дозвіл на таку діяльність. На це має звернути увагу інспекція з благоустрою та Муніципальна варта, щоб монтаж тимчасових споруд був припинений, – наголосив Андрій Лєонов.

За словами депутата БМР і директора КП «Агенція стратегічного розвитку» Володимира Бабенка, стадіон на масиві Леваневського як спортивне ядро міста має бути збережений.

– Агенція, якщо буде добра воля міського голови та депутатів міської ради, може оформити земельну ділянку у власність комунального підприємства, а потім виготовити проєкт стадіону, залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку для будівництва, щоб мати потужне спортивне ядро для міста.

У подальшому, якщо і знайдемо вільну ділянку, на неї потрібно завести необхідні комунікації, плюс має бути доступність місця для проїзду – тут усе є, можна зробити реконструкцію чинних мереж, – сказав Володимир Бабенко.

За словами сертифікатора стадіонів Іоланти Хропач, такі спортивні споруди повинні бути в кожному мікрорайоні міста – саме тоді можна говорити про розвиток будь-якого виду спорту.

– Стадіон не в найгіршому стані, наприклад, «Арсенал» в Києві виглядав гірше, проте за два місяці його привели до стадії початку будівельних робіт, – зазначила сертифікатор.

Підтримав колег і президент Київської обласної федерації легкої атлетики Андрій Комаров.

Отже, на засіданні вирішили доручити голові Федерації легкої атлетики міста та області підготувати та спрямувати на адресу міського голови та міської ради звернення з проханням залишити землю у комунальній власності міста, зберегти та відновити стадіон на масиві Леваневського, розробити його проєкт, щоб мати можливість отримати фінансування під будівництво з державного бюджету через Державний фонд регіонального розвитку.

Громадські активісти міста підготували звернення на ім’я Президента України, у якому просять його виступити суб’єктом подання до ДБР, щоб питання продажу майнового комплексу «Росава» розслідували на державному рівні, адже, вважають активісти, на поверхні безпосередня бездіяльність влади.


Володимир Бабенко, директор КП «Агенція стратегічного розвитку», депутат БМР

Наразі нам потрібно зробити перший крок – вирішити земельне питання, залишити земельну ділянку під стадіоном у власності громади. Це може бути зроблено шляхом надання землі комунальній установі: або ДЮСШ, або КП «Спортивний клуб «Біла Церква» (за його створення депутати проголосували нещодавно, а от міський голова питання гальмує), або КП «Агенція стратегічного розвитку». А вже потім можна буде розпочати розробку проєктно-кошторисної документації і пізніше залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку для будівництва стадіону. Нам це по силах.

Стадіон – це спортивний стратегічний об’єкт, який відповідає за здоров’я білоцерківців.

 


Сергій Бочаров, віцепрезидент Федерації легкої атлетики м. Біла Церква

За останні 3-4 роки в Україні завдяки програмі Державного фонду регіонального розвитку побудовано безліч стадіонів, я не розумію, чому ми досі не долучилися до цього руху. Тим більше, що наразі 70 тис. білоцерківців просто не мають куди піти, щоб позайматися спортом.

Та й для стадіону «Трудові резерви», щоб отримати міжнародну сертифікацію, потрібна пара – тренувальний стадіон для розминки спортсменів, і саме об’єкт на Леваневського міг би виконувати таку функцію. Він має 333 метри по колу, і це допустимий стандарт.

Федерація буде наполегливо спостерігати за тим, щоб стадіон був збережений, адже сучасні реалії вимагають і відповідних умов для занять спортом.


Андрій Лєонов, депутат міської ради

На жаль, за нинішнього мера неможливо нормально вирішувати питання. Наприклад, на початку минулого року директор спортивної школи №1 і депутат БМР Юрій Гончаренко домовився через фонд, що нададуть 20 млн на реконструкцію басейна, проте місто повинно виготовити проєктно-кошторисну документацію. Мер пообіцяв її зробити, проте, коли кошти надійшли в місто, документації так і не було, а тому кошти спрямували в інше місто. Ось така політика щодо розвитку спорту і громади в цілому.