Чи врятують 5 млрд доларів економіку України?

9 червня Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 млрд доларів. А вже 12 червня Україна отримала перший транш у розмірі 2,1 млрд. Уряд країни тріумфує, але багато економістів і політиків стверджують – радіти зарано.

Лада ЗАВІРУХА

За словами народного депутата України Миколи Бабенка, наразі, отримавши кредитні кошти, потрібно не заспокоюватися, а напружено працювати для стабілізації економіки країни.

«Кредитні ресурси потрібно віддавати. А для цього дуже важливо мати працюючу економіку в державі, робочі місця, збалансовані податки. Тоді як промислове виробництво в Україні у квітні 2020 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротилося на 16,2 %. Найбільший удар прийшовся по малому та середньому бізнесу, де чверть підприємств втратила до 40% доходів, порівняно з попереднім роком», – підкреслив Микола Бабенко.

Потрібно зазначити, що залишок коштів МВФ розділять ще на 4 транші. Також у документі зазначається, що нова програма повинна допомогти Україні впоратися з проблемами, які викликала епідемія коронавірусу. Кредитні гроші повинні забезпечити платіжний баланс і бюджетну підтримку, зберігаючи водночас досягнення в основних структурних реформах. Це має гарантувати Україні повернення зростання економіки, коли криза мине.

Але за цими красивими формулюваннями ще ціла низка гострих питань. І на більшість із них, на думку Миколи Бабенка, чітких відповідей немає.

«Так, зокрема, мене особливо хвилює питання, чи відбудеться скорочення освітньої мережі і в який спосіб? Чи не потягне за собою нове кредитування чергове підвищення тарифів? Чи буде переглядатися пенсійний вік? У якому форматі триватиме медична реформа? Адже це все питання, які не просто хвилюють громадян України, а у більшості випадків визначають якість і рівень їх життя», – зауважив народний обранець.

Саме тому сьогодні усе українське суспільство чекає від уряду чітких, зрозумілих і дієвих кроків. Щоправда, на думку багатьох політиків, новому Кабінету Міністрів похвалитися нічим.


Микола Бабенко, народний депутат України

Наразі ми так і не побачили від Уряду ефективної стратегії виходу зі складної ситуації, яка сьогодні склалася в країні. Тому як членам Уряду, так і усім нам залишається лише одне – наполегливо працювати на результат. Це наш обов’язок, цього від нас чекають люди.