«Цинізм, порушення чинного законодавства і зневага до колективу…»

Саме так охарактеризував те, що відбувалося 24 жовтня, на підсумковому засіданні комісії з проведення повторного конкурсного добору на посаду генерального директора КП КОР «Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського» один із членів комісії, депутат Київської обласної ради Анатолій Даниленко.

Напевно, деякі особи вже настільки зачекалися досягти бажаного, що пішли на явні та кричущі порушення закону України «Про культуру», яким керувалася у своїй роботі комісія з проведення повторного конкурсного добору на посаду генерального директора театру.

По-перше, було грубо порушено п. 3 ст. 213 закону «Про культуру», яким чітко передбачалося, що до складу комісії повинні входити три представники від трудового колективу закладу. У черговий раз думкою саксаганців цинічно знехтували – представники колективу театру взагалі не були допущені до роботи конкурсної комісії.

Окрім цього, цим же пунктом передбачено, що ще три представники комісії повинні представляти «громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування». Яке відношення до «відповідного функціонального спрямування», а саме театральної сфери мають ГО «Українське земляцтво», «Перша медійна група» та «За рівні можливості», представники  яких у результаті «жеребкування» увійшли до складу конкурсної комісії, досі залишається загадкою.

Логічним продовженням цього порушення стало подальше нехтування вимоги закону, а саме п.1 ст. 213. Власне, цим пунктом визначався кількісний склад комісії – «конкурсна комісія складається з дев’яти членів». Нагадаємо, два останні засідання було проведено комісією у складі шести осіб.

І, нарешті, одне із найкричущих порушень – п. 9 ст. 213 закону «Про культуру» передбачено, що «конкурсна комісія вважається повноважною у разі затвердження в її складі не менше шести осіб». Тобто, рішення під час останніх засідань (і того, на якому було визначено переможця конкурсу) приймалося без передбаченого для цього законом кворуму.

Тепер до результатів конкурсу. Мабуть, після отаких «маніпуляцій» із законом «Про культуру», ніхто не був здивований його результатом – п’ять членів комісії із п’яти підтримали кандидатуру Богдана Пущака. Того самого, якого так і не сприйняла більшість колективу театру, але який чомусь так задовольняє керівництво Київської обласної ради.

За словами того ж Анатолія Даниленка, який очолює в облраді постійну комісію з питань науки, освіти, культури, духовності та релігії, серед його колег є багато людей честі та совісті. А тому голова профільної комісії готовий ініціювати її засідання, на якому буде сформоване звернення до депутатської більшості облради з проханням переглянути в сесійній залі питання про призначення на посаду генерального директора театру.

– Саксаганці і Усков – єдине ціле. А тому керівництво Київської обласної ради повинно прислухатися нарешті до думки колективу театру. Наразі цього немає, і насамперед з подачі керівництва ради. Люди добрі, схаменіться! – сказав Анатолій Даниленко у відеозверненні, розміщеному у Фейсбук.

Поки що, до пленарного засідання сесії КОР, Богдан Пущак працює в.о. генерального директора театру. Тим часом саксаганці мають намір оскаржити рішення конкурсної комісії в судовому порядку.

І насамкінець хочеться зазначити – цього разу головою комісії з проведення повторного конкурсного добору на посаду генерального директора театру була депутат Київської обласної ради Ольга Бабій, яка під час засідань першої комісії з добору неодноразово позиціонувала себе як юрист, фахівець у сфері законодавства і повчала своїх колег, як потрібно дотримуватися букви закону. Чому ж тоді цього разу вимоги закону були порушені у такий цинічний спосіб?