Денис Богуш: «Україна має шанс на відродження»

Сьогодні, у 29-ту річницю Незалежності існує багато думок, часто суперечливих стосовно того, які здобутки та втрати має Україна незалежна. Частина українців висловлює незадоволення, інша – налаштована більш оптимістично.

«Тиждень» поцікавився думкою відомого політтехнолога, директора телеканалу «Крокус» Дениса Богуша щодо того, якими ж є наші здобутки, у чому криються проблеми та до чого варто прагнути.

Лада ЗАВІРУХА

– Насамперед, хочу наголосити – сьогодні нарешті хоча би частина українців усвідомлює, що Україна незалежна не тому, що 29 років тому у Біловезькій Пущі був підписаний відповідний договір, не тому, що ми висловили своє бажання на референдумі, а тому, що 6 років тому зуміли захистити незалежність зі зброєю в руках, і продовжуємо робити це нині, – підкреслив Денис Богуш.

Говорячи про здобутки та недоліки 29 років незалежності, політтехнолог не менш конкретний і вважає, що наразі Україні, яка є справжнім Раєм на Землі, не вистачає хороших керівників.

– Я думаю, що потрібно розпочати з наших здобутків. Так, сьогодні, у 29-ту річницю Незалежності України наша держава беззаперечно має певні атрибути незалежності. Це герб, гімн і мова (не можна недооцінювати вагомості такого факту, адже багато країн попри незалежність, не мають власної мови, а вимушені говорити мовою, скажімо, колишніх колоністів). У нас також є армія та, власне, територія.

На жаль, за останні 6 років ми втратили частину наших земель, проте усе-таки зберегли іншу. І як це не звучить парадоксально, проте саме через російсько-українську війну відбулося відродження української армії, яка стоїть на захисті наших рубежів, власне кажучи, зберігаючи українську незалежність. Серед наших досягнень те, що ми обираємо керівництво держави, а також владу різних рівнів демократичним шляхом, що неможливо в сусідніх Білорусії та Росії.

Окрім того, нам вдалося зберегти певний «український контент» – ми дбаємо про відродження традицій, наша культура – просто унікальна, навіть у світовому масштабі. У нас прекрасні родючі землі, багаті ліси, багато корисних копалин тощо. Насправді, наша країна без перебільшення Рай на Землі. Нам є чим пишатися…

Тим більше, за останніх десять років Україна стала членом Світової організації торгівлі, віднедавна, отримавши Томос, ми маємо свою Православну церкву України, а завдяки наполегливості та активності на міжнародній арені ми досягли визнання агресії з боку Російської Федерації та анексії нашої території. А ще отримали безвізовий статус з Європою, чого не мають наші найближчі сусіди – Росія та Білорусія. І це, безумовно, досягнення попередньої влади.

Заслуга нинішньої лише в тому, що вона примудрилася не розбазарити наші досягнення за останній рік. І все… На мою думку, наразі нам не вистачає хороших державних керівників – на усіх рівнях, які просто не доросли до розуміння того, що країна може бути успішною. Саме тому нам часто доводиться потрапляти у неприємні ситуації – назвемо це так, хоча можна було б і жорсткіше. Коли, наприклад, величезні масиви родючих земель використовуються під сміттєзвалища, безжально витрачаються корисні копалини, вирубаються столітні ліси…

При цьому всьому, я вважаю, що в України є шанс на краще життя, адже з 2014 року почалося відродження нації. Чому я вважаю часом відродження саме останні 6 років? Тому що у 1991-му незалежність дісталася нам безкровно, ми просто отримали її як даність, не боролися за неї. Це відбулося саме у 2014 році, коли частина населення, розуміючи, що саме відстоює, взяла зброю для захисту не лише своїх інтересів – загальнодержавних. І ці люди роблять це досі, причому досить успішно. І сьогодні вони продовжують гинути і прекрасно усвідомлюють, за що саме – за незалежність, цілісність української території, її суверенітет. Вони сприймають незалежність зовсім по-іншому. Головне, щоб тепер це зрозуміла наша влада та нарешті усвідомила, від кого українці захищають незалежність, чому досі перебувають на лінії розмежування – лише тоді Україна як держава отримає шанс на відродження. Чого я їй і бажаю у День Незалежності, – резюмував Денис Богуш.