Депутати ухвалили ряд рішень щодо Тарасівського родовища

1 серпня на пленарному засіданні позачергової сесії міської ради депутати одностайно проголосували за створення робочої групи, яка займатиметься дослідженням умов і обставин діяльності ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі, а також підтримали низку звернень щодо цього питання до керівництва держави, відповідних міністерств, державних установ і відомств.
Лада ЗАВІРУХА
Так до складу робочої групи, яку очолив міський голова, увійшли представники білоцерківської міської влади, представники Білоцерківського та Володарського районів, громадськості, профільні спеціалісти. Присутні домовилися, перше засідання робочої групи провести 6 серпня.
Відповідно до рішення, підтриманого депутатами, створена робоча група повинна забезпечити підготовку пропозицій і зауважень щодо планової діяльності ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі, обсягу досліджень і рівня деталізації інформації, яка повинна бути включена до звіту з оцінки впливу на довкілля. Також група має забезпечити підготовку запитань, зауважень чи пропозицій до звіту з оцінки впливу на довкілля в процесі його громадського обговорення.
У ході пленарного засідання депутати підтримали рішення про звернення до президента України, Кабінету міністрів України, Генеральної прокуратури України, Державної екологічної інспекції України, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради щодо недопущення здійснення планованої діяльності на Тарасівському родовищі, що розташоване у Володарському районі Київської області.
Також депутати погодили рішення надати Міністерству екології та природних ресурсів України зауваження та пропозиції до планованої діяльності ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія», обсяг досліджень і рівень деталізації інформації, яка підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Останній проєкт рішення, погоджений того дня, стосувався звернення до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року» від 21 квітня 2011 року. До речі, на засіданні позачергової сесії був присутній уповноважений представник ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» Ярослав Арсірій. Він готовий був дати роз’яснення, за тим, з його слів, і приїхав, але такої можливості міський голова йому не надав, попросив лише залишити свої контакти для зв’язку…
«Тиждень» Ярослав Арсірій повідомив:
– Є визначений законом порядок підготовки документів, і зараз жодних робіт не відбувається. Вони не почнуть відбуватися доти, доки не будуть отримані всі необхідні дозволи від державних установ і місцевої влади. І той процес надання зауважень, за який сьогодні проголосували депутати, абсолютно нормальний. Ми отримаємо їх або звідси, або через Мінекології. На всі зауваження буде підготовлена ґрунтовна відповідь, і вона має бути врахована у тому документі, який Мінекології вивчає, а потім дає чи не дає дозвіл на розроблення родовища в залежності від того, чи враховані технічні аспекти впливу на довколишнє середовище, чи ні. Звичайно, ми будемо все це обговорювати, але на рівні спеціалістів. А поки що це просто галас навколо цього питання.
Отже, чекаємо першого засідання робочої групи і обов’язково повідомимо наших читачів про його результати.