Домашні тварини повинні мати мікрочіп та жетон

Таке рішення ухвалили депутати БМР під час сесії 25 жовтня. Зміни до Правил утримання тварин у місті Біла Церква зумовлені тим, що 71%  людей були покусані домашніми тваринами. Завдяки мікрочіпу та жетону вдасться встановити власника тварини та оштрафувати його за неналежне утримання домашнього улюбленця.

Людмила ПОЛЯХ

Ідентифікація тварин у м. Біла Церква проводитиметься у ветеринарних лікарнях державними або приватними ветеринарними лікарями методом введення під шкіру транспондера (мікрочіпа) й видачею жетону з індивідуальним номером та QR кодом (з інформацією про електронну сторінку тварини). Ідентифікація тварин може проводитися безпосередньо за місцем проживання (реєстрації) власника.

Крім того, під час реєстрації тварини її власнику видаватиметься не лише картка реєстрації, а й індивідуальний жетон, де вказуватиметься реєстраційний номер тварини (ідентифікаційний номер мікрочіпа).

Відтепер, прогулюючись у місцях масового скупчення людей, зокрема у транспорті, собаки повинні бути не лише на короткому повідку, в наморднику, зі страховим полісом, а й з індивідуальним жетоном.

Вигулювати та виводити за межі помешкання чи садиби собак без індивідуального жетону також буде заборонено.

Контроль за додержанням цих правил буде вести Національна поліція,  Держпродспоживслужба в м. Біла Церква, КУ БМР «Інспекція з благоустрою», КП БМР «Муніципальна варта», громадські організації.

Також депутати, розглядаючи це питання, торкнулися теми будівництва притулку для тварин. Зокрема, депутат Володимир Вовкотруб зауважив, що потрібно будувати притулок хоча б поетапно. Депутат Борис Смуток зазначив, що лише біля гімназії №1 було покусано 5 дітей. «Це вже епідемія, люди дорослі, діти жахаються  зграй собак, потрібно негайно будувати притулок», – сказав Борис Смуток. Його точку зору підтримав депутат Сергій Мартинюк: «Щось треба робити, бо людей закусають».

А ось мер незгоден. Він вважає, що притулок, який розрахований на 150 собак, не вирішить проблему 2500 безпритульних хвостатих. «Не обманюйте себе. Ні один притулок не втримає ту кількість тварин. У притулку тварину треба стерилізувати, прищепити, 2 тижні утримати, а далі випускати знову на вулицю», – вражає мер. Можливо, Геннадій Дикий переплутав притулок з ветлікарнею? Чому в інших притулках собакам та котам підшукують нових власників, а тих тварин, які старі, хворі чи не знайшли господаря, приспати гуманними методами, у нас мають випускати на вулицю? Тому питання притулку у Білій Церкві чи все обмежиться частковою стерилізацією хвостатих безхатченків так і залишається у повітрі.