Думку 50 тисяч білоцерківців щодо тарифу на тепло почули на державному рівні

7 лютого активісти ГО «Біла Церква Разом» і народний депутат України Микола Бабенко передали звернення до президента України та Уряду щодо зменшення тарифу на опалення в місті в офіс голови держави. Під документом свої підписи залишили 49 657 білоцерківців.

Лада ЗАВІРУХА

Минулого тижня у Білій Церкві сталося декілька безпрецедентних подій, про які без перебільшення можна з гордістю сказати – вперше.
Вперше в історії міста, аби бути почутими, білоцерківці, очолювані активістами ГО «Біла Церква Разом», впродовж лише 7 днів спромоглися зібрати близько 50 тис. підписів під зверненням до президента і Уряду. Вперше у такій кількості, завдяки старанням народного депутата Миколи Бабенка, білоцерківці були почуті на найвищому рівні.
І нарешті, вперше – у Верховній Раді України ми змогли потужно заявити – ми є громада, з якою потрібно рахуватися!
Наголосимо, близько 50 тис. білоцерківців – це практично третя частина усіх виборців міста, які знайшли можливість і залишили свої підписи під зверненням до президента України. А це значить, що за останні декілька років білоцерківці об’єдналися у потужну силу, яка дійсно здатна вирішувати проблеми та впливати на ситуацію.
У зверненні, яке було передано активістами ГО «Біла Церква Разом» і безпосередньо народним депутатом України Миколою Бабенком, зокрема йдеться про те, що і президент Володимир Зеленський і його команда в коментарях для засобів масової інформації неодноразово наголошували на необхідності зменшення тарифів на опалення для населення.
«Наскільки нам відомо, проводилися відповідні наради з прем’єр-міністром, винайдено механізми для такого зменшення. Уряд зі свого боку проводив селекторні наради, надавав відповідні доручення, підготував зміни до профільних постанов тощо.
Проте на місцях, зокрема в місті Біла Церква, місцеве керівництво дуже «специфічно» зрозуміло необхідність зменшення тарифів. Так, за поданням міського надавача послуг з опалення, за погодженням з міською владою, 14.01.2020 року постановою НКРЕКП збільшено для населення тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання по місту Біла Церква з 1283,19 грн/Гкал (без ПДВ) до 1414,02 грн/Гкал (без ПДВ), тобто на 10%. Зазначаємо, що попередній тариф – 1283,19 грн/Гкал (без ПДВ) був встановлений у 2018 році, а отже про осучаснення застарілого тарифу не йдеться.
Тобто дії місцевих чиновників прямо протилежні Вашим дорученням і дорученням Уряду, ніяким чином економічно не обґрунтовуються та спричиняють додатковий фінансовий тягар на нас, жителів міста.
Вважаємо такі дії проявом зухвалості та цинізму з боку влади міста Біла Церква, такими що підривають нашу довіру до органів державної влади.
Враховуючи викладене, просимо Вас як гаранта Конституції, прав і свобод громадян втрутитися в ситуацію, що склалася, надати доручення профільним органам державної влади щодо скасування (оспорювання) підвищення тарифів і за наявності підстав притягнення винних осіб до відповідальності», – йдеться у зверненні.
Того ж дня, під час години запитань до Уряду народний депутат Микола Бабенко особисто звернувся до міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля щодо того, аби урядовці вплинули на ту ситуацію, яка наразі склалася у Білій Церкві із підвищенням тарифу на опалення для містян.
– Президент України дав доручення щодо зниження тарифів на тепло, Кабінет Міністрів України на виконання цього доручення прийняв відповідну постанову, якою зобов’язав місцеві влади знижувати тариф.
Проте звертаю вашу увагу на Білу Церкву: у місті не лише не знизили тариф, а від 14 січня ще й підвищили на 10%… Тому закликаю, наведіть порядок у Білій Церкві, де міська влада продовжує ігнорувати доручення президента, – наголосив Микола Бабенко, звертаючись до Олексія Оржеля.
Міністр обіцяв розібратися із цим питанням, а також завірив, що ознайомиться із зверненням білоцерківців до президента України та Уряду.
– Я візьму ваше звернення, насправді було рішення Уряду про можливість зменшення (тарифу на тепло – прим. ред.), це питання місцевої влади, ми обов’язково звернемо увагу і відпрацюємо питання в рамках Білої Церкви. По інших містах забезпечено зменшення від 5 до 30% за рахунок зменшення ціни на газ, – сказав Олексій Оржель.
Пізніше народний депутат Микола Бабенко під час брифінгу для ЗМІ зазначив на важливості події, що відбулася, та необхідності центральної влади звернути нарешті увагу на те, як її розпорядження виконуються на місцях.
– Я хочу наголосити на тому, що у місті, яке знаходиться лише у 70 км від столиці, не виконують розпорядження, прийняті центральною владою. Тут місцеві ділки продовжують наживатися на громадянах. Я вимагаю від Уряду та президента України відреагувати на ситуацію, яка склалася у Білій Церкві, – резюмував Микола Бабенко.
Хочеться вчергове наголосити на тому, що 7 лютого віднині може вважатися неофіційною червоною датою в календарі Білої Церкви. Адже вперше містяни завдяки ГО «Біла Церква Разом» заговорили на найвищому рівні. Вперше місто отримало народного депутата, який дав можливість Білій Церкві бути почутою. І вже не вперше ми довели – Біла Церква разом!


Сергій Сириця, голова ГО «Біла Церква Разом»
Лише протягом тижня ми зібрали майже 50 тис. підписів під зверненням до Президента щодо зниження тарифу на тепло для білоцерківців в рамках виконання урядових постанов. Я був приємно вражений активністю білоцерківців, які приходили до нас у неймовірній кількості – ми ледь встигали друкувати нові підписні листи. Це свідчить про актуальність проблеми, а також про те, що люди довіряють нам, і це вже результат нашої роботи.