«Економічне диво» в Білій Церкві

31 жовтня у Білій Церкві за ініціативи політичної партії «Народний рух України» відбулася презентація та обговорення програми активної економічної політики стрімкого розвитку України під назвою «Економічне диво».​

Лада ЗАВІРУХА

– Ця програма амбітна, можливо, хтось скаже, іноді фантастична, проте унікальна для українського політикуму, – саме так представив «Економічне диво» координатор її розробки Володимир Панченко. А голова політичної партії «Народний рух України», народний депутат Віктор Кривенко, присутній на заході, зазначив, що «Економічне диво» – це програма, яка пропонує не просто гасла, вона продумана і добре прорахована. Робота над нею тривала останні 10 років і в її основу покладено напрацювання багатьох вітчизняних економістів і науковців.

Надалі про принципи та політекономічну стратегію програми, яка має назву економічний націоналізм, присутнім розповів Володимир Панченко, директор інституту Національної демократії ім. В’ячеслава Чорновола.

– Політекономічна стратегія, яку пропагує політична партія «Народний рух України», економічний націоналізм, існує близько 250 років. Першим, хто її озвучив, був Олександр Гамільтон, перший міністр фінансів США. Ця політекономічна концепція завжди вела будь-яку країну до успіху. Основна її думка – нація та економіка нероздільні.

Так, якщо нація прагне розвитку, вона повинна розвивати економіку. Водночас, якщо бізнесмени прагнуть розвинути бізнес у глобальному світі, вони потребують розвиненої нації. Водночас «нація» – це етнічна група, суспільство і держава. Отже, економічний націоналізм говорить про те, що нація є таким же важливим поняттям, як і економіка.

Нині економічний націоналізм охоплює найрозвиненіші країни, і Дональд Трамп оголосив його своєю політекономічною доктриною. Зокрема у програмі, підтриманій «Народним рухом України», економічний націоналізм називається економічним патріотизмом, ми взяли цю назву від французів, які розвинули цей термін, – зазначив Володимир Панченко.

Основні меседжі програми «Економічне диво» присутнім озвучив Віктор Кривенко. За його словами, Україна є експортером людей, а по усіх базових показниках (захист права власності, конкурентоспроможність тощо) наразі посідає останнє місце серед країн-сусідів.

– Увесь світ збудований на контролі доданої вартості – це головне. Україна не повинна бути суто агровидобувною країною, не сировинним придатком, звідки вивозять усе, що вдалося виростити і видобути. Потрібно встановити табу на вивіз сировини! – акцентував Віктор Кривенко.

Надалі голова політичної партії наголосив, що програма розрахована до 2030 року, а її основними стратегічними цілями є створення 3 млн нових робочих місць, встановлення мінімальної пенсії на рівні 489 доларів, а середньої заробітної плати – 986 доларів. Серед факторів досягнення успіху – 3-відсотковий податок на монополії та на каптал компаній, які виникли внаслідок приватизації, реформування Пенсійного фонду, встановлення 30-відсоткової ренти на видобуток для газових і нафтових видобувних підприємств, незалежно від форми власності.

Стратегічні напрямки у розвитку бізнесу, зокрема, 100-відсоткове цифрове адміністрування, 60-відсоткове зниження податків для hi-tech.

– Швидкої перемоги можна досягти, якщо створити вільні економічні зони, і «Народний рух України» пропонує створити 200 таких по Україні, де будуть діяти податкові та адміністративні преференції, буде забезпечений прозорий, на 100% рівний доступ до надр тощо. А серед факторів успіху у розвитку бізнес-середовища – безкоштовні кредити для малого і середнього бізнесу, спрямування 100 тисяч грн із державного бюджету 100 тисячам підприємців, задіяних у сфері інновацій. І головне, щоб отримати 30% ВВП, необхідно залучити 200 млрд доларів інвестицій у виробництво. Серед інших прерогатив – 100-відсоткова підтримка експорту, комплексні реформи і замкнений цикл інновацій, – зазначив Віктор Кривенко.

Після презентації усі присутні підтримали флешмоб за прийняття закону з введення податку на виведений капітал.


Віктор Кривенко, голова політичної партії «Народний рух України», народний депутат України

Чому такий важливий саме економічний блок для партії, яка планує брати участь в усіх виборах? Він буде давати людям розуміння того, що є політична партія, яка може встановити ту державну владу, що може дотримуватися національного інтересу. І саме у цьому є значуща перевага політичної партії «Народний рух України».