Фурсівську сільську раду можуть оштрафувати на півмільйона гривень

14 березня громадська організація «Біла Церква Разом» надіслала лист у Державну екологічну інспекцію України щодо вирубки дерев в адміністративних межах Фурсівської сільської ради на землях, які за фактом знаходяться на території масиву Гайок.

5 квітня на адресу ГО «Біла Церква Разом» надійшла відповідь, у якій зазначено, що рішення Фурсівської сільської ради про вирубку було прийнято із перевищенням повноважень, а розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу становить півмільйона гривень.

Лада ЗАВІРУХА

– Ми отримали офіційну відповідь від Державної екологічної інспекції України на нашу скаргу щодо того екологічно беззаконня, яке місцеві ділки вчинили стосовно до зелених насаджень на території, що межує із парковими землями у мікрорайоні Гайок. За результатами скарги, яку направила ГО «Біла Церква Разом», зрозуміло: екологічна інспекція встановила, що Фурсівська сільська рада перевищила повноваження, ухваливши рішення про вирубку дерев, оскільки вона відбувалася за межами населеного пункту. Більше того, тією ж інспекцією було офіційно встановлено, що навколишньому середовищу завдано збитків на суму 592 925 грн, – зазначив Микола Бабенко.

За словами очільника громадської організації, факт встановлення такого збитку є дуже важливим, оскільки відкриває можливість для порушення кримінальної справи.

– Особисто я докладу максимум зусиль для того, щоб притягнути таких горе-ділків до кримінальної відповідальності. Також хочу звернути увагу жителів міста на той факт, що серед ділків, які незаконно отримали земельні ділянки у парку, значна кількість представників міської влади та депутатів. Серед них є навіть ті, які виступають сьогодні активними захисниками лісу. Тому хотів би звернутися до членів виконавчого комітету та окремих депутатів, щоб вчергове наголосити: за нашої підказки сесією міської ради було ухвалене правильне рішення щодо необхідності звернутися до Міністерства екології та природних ресурсів України і просити про включення окремих земельних ділянок мікрорайону Гайок до складу парку «Олександрія». Проте депутати взяли до уваги лише частину запропонованого нами рішення. Про іншу частину вони забули. Для того щоб рішення не перетворилося на окозамилювання – терміново потрібно виділити кошти на проведення експертизи у профільному інституті. Якщо міська влада власними силами не розробить відповідний проект і не проведе його експертизу, то рішення про включення окремих земельних ділянок мікрорайону Гайок до складу парку «Олександрія» ніколи не буде втілене в життя, – наголосив голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко.