Геннадія Дикого знову відвідали слідчі

9 січня детективи Національного антикорупційного бюро України під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провели обшуки в приватному будинку мера та в приміщенні міської ради за фактом придбання міською радою у 2018 році недобудованого приміщення по вул. Театральна, 5 за ймовірно завищеною ціною.

Людмила ПОЛЯХ

Йдеться про приміщення, яке Білоцерківська міська рада з подачі мера Геннадія Дикого придбала у вересні 2018 року за ціною 23,9 млн грн у приватної особи. Ці гроші були отримані як державна субвенція на соціально-економічний розвиток міста. Проте вони не мали цільового призначення: купівля будівлі. А тому міська влада вдається до таких кроків: субвенцію приймають в бюджет міста, а з бюджету виділяють вже нібито міські 23,9 млн грн. У цьому приміщенні планують організувати Центр надання адміністративних послуг.

І депутати, і громадські активісти були здивовані такою ціною. Адже лише 4 липня 2018 року це приміщення було продано ТОВ «Т.Р.К. Театральний» двом фізичним особам Ходаківському П.М. та Сокирко Н.Г. за балансовою вартістю 4,4 млн грн. Питання просте: як за місяць будівля могла зрости в ціні майже на 18 млн грн?  До того не зрозуміло, чому міська рада, купуючи у фізичних осіб будівлю, сплатила вартість включно з ПДВ (4 млн грн). Ці кошти не були сплачені в державу, адже продавці – фізичні особи, тобто не платники податку на додану вартість.

Це вже не перші обшуки. У лютому 2018 року слідчі Державної фіскальної служби також проводили обшуки у кабінеті міського голови Геннадія Дикого, у приміщенні відділу капітального будівництва, КП БМР «Білоцерківтепломережа» та на низці приватних фірм за фактом ухиляння від сплати податків. У серпні 2018 року обшуки повторилися. ДФС завітала знову до відділу капітального будівництва, а також на 14 об’єктів , пов’язаних з його роботою. У слідчих виникли підозри, що посадовці «відмивали» бюджетні гроші. Розслідування по цих двох обшуках наразі тривають.

Водночас міський голова Геннадій Дикий обшуки податківців називає «фарсом» та вважає, що у НАБУ не було необхідності проводити слідчі дії у такому вигляді. Та запевняє, що вся робота Білоцерківської міської ради прозора, про що свідчать відповідні рейтинги. Проте правоохоронцям очевидно є що шукати, а тому всілякими рейтингами їм «мізки не запудриш». Напевно, це лише початок. Адже таких справ, де запитань більше, ніж відповідей у місті багато. Зокрема, до цього часу ніхто так і не пояснив, як КП «Білоцерківтепломережа» наростила борги майже на 300 млн грн. Лише звільнили директора, навіть не надавши йому можливості пояснити ситуацію.

Про білоцерківські події вже знає вся Україна. Зокрема, новини про обшуки вийшли на сайтах «Українська правда», «Кореспондент», УНІАН, ТСН, Обозреватель, Телеканал 24 тощо.