ГО «Біла Церква Разом» готова до рішучих кроків. Приєднуйтеся!

8 травня виконавчий комітет Білоцерківської міської ради прийняв незаконне рішення про підвищення тарифу на проїзд у громадському транспорті на 1 гривню.

Це рішення незаконне з багатьох причин!

1. Будь-яке підвищення тарифу має бути економічно обґрунтованим згідно із пунктом 2.1 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України №1175 від 17 листопада 2009 року.

2. Рішення про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті було прийнято на основі документів, сфальсифікованих перевізниками.

3. Міський голова, начальник відділу транспорту та зв’язку, члени виконавчого комітету СВІДОМО і НАВМИСНЕ не лише не перевіряли подані перевізниками документи, а й з особливим цинізмом ПРОІГНОРУВАЛИ те, що ми їм публічно і письмово вказали на фальсифікації та пересмикування. Також усі ці посадовці свідомо проігнорували результати офіційної судово-економічної експертизи.

Серед іншого, одним із перевізників в основу розрахунку тарифу абсолютно безпідставно приписано витрат на суму більше ніж на 6 млн грн, які повинен був покрити новий тариф.

4. Процедура прийняття нового тарифу порушила безпосередньо закони країни – про місцеве самоврядування в Україні та про засади державної регуляторної політики у галузі господарської діяльності. Адже останнє рішення виконавчого комітету, яким підвищили вартість проїзду до 6 грн, було прийнято волюнтаристським рішенням, взагалі без розрахунків. Окрім того, це питання на початку засідання виконавчого комітету навіть не було на порядку денному.

Що ми будемо робити із незаконним рішенням?

1. Ми маємо непохитний намір звертатися до правоохоронних органів із заявою про порушення кримінальних справ щодо осіб, які несуть відповідальність за вчинене беззаконня. Зокрема є підстави вважати, що окремими посадовцями виконавчого комітету Білоцерківської міської ради були порушені статті Кримінального кодексу України – 367 (службова недбалість), 366 (службове підроблення), 364 (перевищення службових повноважень).

2. Ми звернемося до Окружного адміністративного суду, щоб скасувати незаконне рішення виконавчого комітету.

Як ви можете допомогти?

1. Зібрати по 20 квитків кожен і написати заяву згідно із зразком. Із заявою і паспортом прийти до нас в офіс.

Зібрати квитки необхідно тому, що для порушення кримінальної справи згідно із зазначеними вище статтями громадянам повинно бути завдано збитків у значному розмірі. І негідники від влади впевнені в тому, що люди не здатні самоорганізуватися, а тому і відчувають власну безкарність. Ви також можете попросити членів своєї сім’ї збирати квитки і написати одну заяву. Кількість зібраних квитків ми будемо публікувати на сторінці ГО «Біла Церква Разом» у соціальній мережі Фейсбук.

2. Пам’ятайте! Пенсіонери за віком, інваліди, сироти мають право на безкоштовний проїзд У БУДЬ-ЯКОМУ міському транспорті, зокрема у МАРШРУТКАХ.

Так говорить Закон!

Наступного разу, коли ви побачите, що з будь-кого із них вимагають гроші за проїзд – ставайте на його захист! Не дозволяйте брати гроші з зазначених категорій громадян! Якщо водій зупиняється і відмовляється їхати, викликайте поліцію і повідомляйте про здійснення ним адміністративного проступку, відповідальність за який передбачений ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пам’ятайте, що лише завдяки тому, що пенсіонери вийшли на мітинг наприкінці січня, ви мали можливість їздити по 5 грн ще три з половиною місяці!

Це досягнення суто мешканців міста, а не членів виконавчого комітету, як дехто зараз намагається довести, маніпулюючи фактами.

3. Пам’ятайте! Якщо ми не відстоїмо свої права і поступимося цього разу, міські чиновники не зупиняться. Вони і зараз не приховують, що нинішнє подорожчання не останнє, з 1 січня нового року буде нове, потім ще і ще. Окрім того, якщо у них вийде зламати громадськість у сфері пасажирських перевезень, підвищення тарифів відбудуться також у сфері ЖКГ, теплопостачання тощо. Подорожчання може торкнутися всього, куди зможе дотягнутися місцева влада у своїй жадобі наживи.

Не допустимо цього, покараємо хапуг Разом!