Хто наживається на людській бідності?

У двох перших матеріалах на тему корупції у КП «Білоцерківтепломережа» ми детально розповіли про те, хто насправді формує тариф на тепло та яким має бути його економічно обґрунтована складова. У результаті дійшли однозначного висновку – міська влада не може не мати безпосереднього відношення до тарифу на тепло, адже з 2017 року НКРЕКП передало вирішення цього питання на місця. Комісія лише затверджує подані розрахунки. Проте, погодьтеся, обґрунтувати можна будь-які цифри, що з успіхом і робить КП.

У цій статті ми розглянемо, як саме використовували ті десятки мільйонів гривень, які місцеві чинуши зібрали з людей під виглядом тарифу на тепло за останній опалювальний сезон.

Володимир Борисов

Впродовж 2019-2020 років КП «Білоцерківтепломережа» закупило послуги та товари на 45 млн грн. Це ті кошти, які витрачалися чиновниками на закупівлю бензину, обладнання, косметичні ремонти тощо. Для початку короткий екскурс в історію. Впродовж 2017-2018 років комунальне підприємство витратило 110 млн грн, які були виплачені всього лише 6 приватним фірмам. Ще 80 млн грн КП переказало лише 3 фірмам. Серед них зокрема ПП «ТД «Юніверсал Трейдінг Компані» (36,5 млн грн), ТОВ «ВКФ «Сігма» (17,5 млн грн), ТОВ «Держ-Буд» (21,2 млн грн).

У той же час, відповідно до державного реєстру судових рішень, 9 січня 2018 року було порушено кримінальну справу за статтею 191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Головними дієвими особами цієї кримінальної справи виступають КП «Білоцерківтепломережа» з одного боку, і звісно ж, щасливчики, які отримали багатомільйонні замовлення від КП – а це ПП «ТД «Юніверсал Трейдінг Компані», ТОВ «ВКФ «Сігма», ТОВ «Держ-Буд» та інші. В ухвалі суду зазначено, що вказані компанії укладали договори з КП «Білоцерківтепломережа» для проведення безтоварних операцій з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ. Звичайною мовою це означає, що, на думку слідчих, укладалися фіктивні договори. Тобто наприкінці ланцюжка фіктивні фірми, за допомогою яких кошти перетворюються у готівку… та зникають.

Напевно, саме у зв’язку з цим КП «Білоцерківтепломережа» тимчасово припинила оборудки за допомогою цих підприємств. Зокрема, впродовж 2019 року та на початку 2020-го відсутні жодні ділові контракти з цими підприємствами. Проте, починаючи з квітня 2020 року, КП «Білоцерківтепломережа», вичекавши деякий час, відновило співпрацю з ПП «ТД «Юніверсал Трейдінг Компані», зокрема укладено 2 договори (без тендеру) на загальну вартість 1 млн 300 тис. грн. Тобто у найближчому майбутньому можемо знову очікувати на феєрію безтендерних закупівель, які відбуватимуться фактично за рахунок громади, а результати таких «закупівель» будуть з’являтися винятково на папері.

Ще одним цікавим прикладом є закупівля пального. Зокрема, у 2020 році на талони та картки для пального КП «Білоцерківтепломережа» витратило 4,8 млн грн. Питання, чи використовуються ці картки за призначенням? Невже автомобілі комунального підприємства реально витрачають за сезон так багато пального? Наприклад, дизельного пального – 150 тис. літрів, газу – 143 тис. літрів; бензину А92 – 8 тис. літрів, бензину А95 – 13,5 тис. літрів.

Чому ми не віримо КП? Усе просто – типовий ЗІЛ, який використовує в середньому 25 літрів пального на 100 км, зміг би, використавши 150 тис. літрів, доїхати до Місяця та повернутися назад. Або ж 15 таких ЗІЛів змогли би здійснити навколосвітню подорож. Але ж окрім сотні тисяч літрів дизельного пального КП «Білоцерківтепломережа» витратило ще й практично стільки літрів газу та бензину. Невже таки літали на Місяць? Відомо, що ні, а тому і відповідь очевидна – і тут знайшли «обґрунтування».

І насамкінець – як ми вже писали у минулому номері газети, 2 млн грн були витрачені КП «Білоцерківтепломережа» на охорону від громади… А це вже зовсім неприпустимо.

Саме тому, шановні білоцерківці, якщо ви бажаєте змінити ситуацію, необхідні кардинальні зміни у міській владі. Потрібно не допустити до влади на чергових виборах людей, які виступали за підвищення не лише тарифу на тепло, а й інших, та не підтримували білоцерківців, коли вони разом із ПП «Біла Церква Разом» протистояли олігархічним кланам міста.


Микола Бабенко, народний депутат України, лідер ПП «Біла Церква Разом»

Дуже хочу, щоб білоцерківці нарешті зрозуміли, що раз на п’ять років, під кожні вибори, невелика частина коштів, які були розкрадені через КП «Білоцерківтепломережа», послуги ЖКГ і вивезення сміття тощо, витрачається господарями міста, щоб купити у загальнонаціональних партій можливість завести до міськради депутатів під прапорами цих партій. Подивіться, як незалежно від того, що проголошували та продовжують проголошувати ті чи інші загальноукраїнські політичні сили, депутати від них голосують у міськраді завжди за підвищення тарифів і розкрадання бюджету та землі міста.

А тому, коли ви під час місцевих виборів голосуєте за загальноукраїнську політичну партію, її гасла та лідера – пам’ятайте, що насправді від їх імені до міськради зайдуть ті ж самі люди, яких ви ніколи не бачите на округах, але які вже декілька разів поміняли політичні прапори.

І все це здійснюється під проводом чинного міського голови, який є плоть і кров цієї системи.