Хто заплатить за різницю по воді?

ТОВ «Білоцерківвода» стала інформувати абонентів про необхідність проведення зборів в їхньому будинку з метою вирішення питання встановлення загальнобудинкового лічильника на воду. В оголошенні вказується вартість лічильника та як мешканці будуть її відшкодовувати. Тож редакція газети «Тиждень» звернулася до концесіонера з проханням відповісти на запитання: як буде діяти ТОВ «Білоцерківвода» за умови, якщо мешканці не проведуть таких зборів, скільки виділено з міського бюджету коштів на встановлення таких лічильників та скільки будинків у місті вже мають комерційні вузли обліку води.
                                                                                                                                                                                        Людмила Полях
Як відомо, з 2 серпня 2017 року набрав чинності ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». За Законом встановлення вузлів комерційного обліку зобов'язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж (у Білій Церкві – ТОВ «Білоцерківвода»)  у строк протягом 2-х років з дня набрання чинності закону.
Витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку, які здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відповідно до закону ( ч. 6 ст. 3 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»), відшкодовуються споживачами послуг гарячого та холодного водопостачання, а також власниками (співвласниками) приміщень шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку.
Разом із тим закон (ст. 3 п. 8) дає право органам місцевого самоврядування  приймати місцеві програми оснащення вузлами комерційного обліку будівель за бюджетні кошти. І в Білій Церкві таку програму прийняли у червні 2018 року, за якою мали виділити 20 млн грн на закупівлю та встановлення таких лічильників в багатоповерхівках міста. Проте цього не було зроблено. Із відповіді ТОВ «Білоцерківвода» на запит газети «Тиждень» дізнаємося, що було виділено лише 250 тис. грн на встановлення лічильників у 4 гуртожитках міста. Відтак, містяни змушені ставити такі лічильники  власним коштом.
ТОВ «Білоцерківвода» також пояснює, що у разі відмови власників (співвласників)  будинку провести загальні збори або відмови встановлювати вузол комерційного обліку води, оснащення таким лічильником будинку здійснюватиме концесіонер. «У разі, якщо власник будівлі створює перешкоди встановленню вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будинок, оператор мереж, до яких приєднана будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, на якій обладнується вузол комерційного обліку води», – йдеться у відповіді.