І вода подорожчає?

І ти, Брут?⃰ Саме це висловлювання першим спало на думку, коли з’явилася інформація про чергове підвищення – цього разу тарифу на воду.

Лада ЗАВІРУХА

 На офіційному сайті ТОВ «Білоцерківвода» було опубліковано оголошення, що 28 травня о 10.00 відбудеться громадське обговорення необхідності встановлення нових тарифів або змін до них на 2019-2020 роки. І як ви думаєте, де проходило це «обговорення громадою» – правильно, на Сухоярській. І знала про нього лише дуже незначна кількість людей, у більшості самих працівників ТОВ. Напевно, це вже традиція: проводити фейкові обговорення, просто для дотримання процедури прийняття подібних рішень, а потім маніпулювати цим, мовляв, оголошення було, обговорення також, які претензії?

Як відзначають на підприємстві, наразі ТОВ «Білоцерківвода» здійснює розрахунки за тарифами, встановленими підприємству постановою НКРЕКП від 25.01.2019 року №58. Згідно з розрахунками білоцерківці сплачують:

– за централізоване водопостачання: споживачі, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 3,21 грн за 1 куб. м (без ПДВ); споживачі, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, 9,50 грн за 1 куб. м (без ПДВ);

– за централізоване водовідведення – 10,40 грн за 1 куб. м (без ПДВ).

Ці тарифи набули чинності з 1 лютого 2019 року.

Нині підвищення тарифів пояснюють подорожчанням вартості електроенергії, реагентів, які використовують під час виробництва питної води, розміру заробітної плати, податків, вартості послуг, які надають сторонні організації, а також у зв’язку з інфляційними процесами.

Згідно з поданими розрахунками очікуване підвищення тарифів у середньому складає до 20%.