Ігор Гріщенко: «Влада не припиняє маніпулювати»

Після того, як на пленарному засіданні 89-ї сесії міської ради, яке відбулося 23 січня, депутати підтримали проєкт рішення «Про відсутність намірів щодо поновлення договору оренди землі від 26 грудня 2014 року з Релігійною громадою Української Греко-Католицької Церкви Парафії Різдва Христового», віряни почали проводити недільні служби біля стін міської ради.

Лада ЗАВІРУХА

Журналіст «Тиждень» зустрівся із адміністратором місцевої громади УГКЦ отцем Ігорем Гріщенком, щоб з’ясувати, у чому причина такої, м’яко кажучи, незвичної поведінки, адже на засіданні чітко прозвучало – громаді виділяють іншу ділянку, біля магазину «Шуруп» по Олександрійському  бульвару.

За словами Ігоря Гріщенка, це чергова маніпуляція з боку влади, адже документів, які б підтверджували слова міського голови, адміністратор місцевої громади УГКЦ особисто не бачив.

– Тут те саме, що і з 900 підписами, що влада має від містян, які виступили проти будівництва храму. Вони ніби є, але мені їх ніхто не показує, при цьому на сайті міської ради їх зафіксовано близько 90.

А щодо нової ділянки, то з червня минулого року я не маю жодних письмових підтверджень, що громада зможе користуватися ділянкою на території військового майданчика №5, а за словами наших юристів, вона взагалі перебуває у приватній власності, і аж ніяк не в комунальній, як стверджують у міській раді. Ба більше, ми просто уже не довіряємо владі, яка не виконує свої обіцянки, – резюмує Ігор Гріщенко.

А ще наголошує: наразі влада спекулює тим, що надала земельну ділянку під будівництво храму громаді УГКЦ (біля друкарні), але це зовсім інша громада, яка має свій статут, прихожан і план діяльності, а тому повинна мати і власне місце для богослужіння, як і, власне, громада УГКЦ Парафії Різдва Христового.

Рішення, яке було прийнято 23 січня на сесії, за словами отця Ігоря, є незаконним.

– За фактом нас повідомили, що термін дії договору оренди землі від 26 грудня 2014 року, який зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, як інше речове право 14 січня 2015 року, завершується 14 січня 2020 року.

Проте ми – цілком законно, я впевнений, інакше нами зайнялися б відповідні органи – оформили право власності на незавершене будівництво менше ніж рік тому, а тому ми маємо право на продовження договору оренди землі або і на постійне користування, а от рішення депутатів нічим не мотивоване, – запевняє Ігор Гріщенко. – І це вдвічі неприємно, коли у місті вільно дають місця для наливайок і різних мафів, але не для культової споруди.

Як наголосив отець Ігор, також варто взяти до уваги, що парафіяни постійно вносили орендну плату за землю впродовж усіх років із добровільних пожертв вірян, ділянка була надана у законний спосіб із цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування будівель громадських і релігійних організацій (вид використання – під розміщення храму), проте храм так і залишився… в проєкті. За нього, до речі, також заплатили самі віряни, як і за техумови на енергопостачання, і тому тепер, коли вони просять відшкодування, просто хочуть, щоб до них ставилися по-людськи, чи вони вже не громада міста?

– Ми готові робити кроки назустріч, проте лише у разі, якщо вони будуть зроблені усіма, насамперед владою міста. Ми не намагаємося захопити все, а хочемо реалізувати своє законне конституційне право, нам потрібен храм у відповідному місці, як того і потребує культова споруда, – резюмує отець Ігор.