Індустріальний парк «Біла Церква» поповниться новим виробництвом

25 червня засновник інвестиційної групи «UFuture» Василь Хмельницький і виконавчий директор індустріального парку «Біла Церква» Володимир Хмурич заклали «капсулу майбутнього» на місці нової промислової будівлі, яка буде розташована на території парку – заводу з виготовлення композиту.
Лада ЗАВІРУХА
Будівля площею 3,2 тис. квадратних метрів буде розташована поруч з Plank Electrotechnic – першим українським виробником сучасної електрофурнітури. Новий завод з’явиться в індустріальному парку «Біла Церква» вже за півроку.
– Це не перший завод на території індустріального парку, і цього року ми плануємо закласти ще один, – запевнив Василь Хмельницький. – Ми, напевно, перші в Україні, хто виробляє композит. Це замінник металу, який нічим не поступається йому по міцності, а певно і кращий. Цей матеріал не іржавіє, легше, ніж метал і водночас більш економічний. Я вважаю, що це тренд майбутнього, адже на сьогодні в Америці композитні матеріали замінили метал на 15-17%.
За словами виконавчого директора індустріального парку «Біла Церква» Володимира Хмурича, український ринок такого заводу потребує.
– На цей матеріал є попит в Україні, тому що подібне виробництво, наскільки мені відомо, лише одне в Україні. А тому попит значно перевищує пропозицію. Більше того, такий матеріал дуже широко використовується за кордоном. Проте, оскільки технологія його виробництва складна, вона не широко розповсюджена – виробників мало, а тому попит однозначно існує і за кордоном, – констатує Володимир Хмурич.
Щодо сировини, із якої вироблятиметься композит, то поки що її доведеться купувати за кордоном, але ідеї, як обійтися без експорту у засновника інвестиційної групи «UFuture» Василія Хмельницького вже є.
– Саму нитку для виробництва композиту нині потрібно купувати в Китаї, епоксиди – також за кордоном, але в процесі розвитку підприємства ми плануємо побудувати і виробництво, яке буде виготовляти нитку. Для цього потрібен пісок, а він є в Україні, тому я сподіваюся, що надалі ми самостійно зможемо забезпечити себе і сировиною, – запевнив Василь Хмельницький.
Наразі мусимо констатувати, що темпи росту та розвитку індустріального парку «Біла Церква» нині свідчать про успіх і стабільність у майбутньому. Володимир Хмурич обіцяє, що мінімум кожні пів року в індустріальному парку з’являтиметься новий резидент – ось такий амбітний план.
– І кожен новий резидент, який довіриться нам, отримає все, що потрібно для формування повноцінного виробництва.
Адже індустріальний парк – це комплексне рішення для організації виробництва, яке охоплює: землі промислового призначення для продажу або оренди; розвинену інфраструктуру з комплексними інженерними мережами; хороше розташування з достатньо кваліфікованою та недорогою робочою силою; досвід провідного українського девелопера, консультаційні послуги та можливість спільних інвестицій. Ми також надаємо послугу з будівництва – тобто знімаємо весь головний біль підприємця, пов’язаний із спорудженням виробництва, – говорить Володимир Хмурич.
І найважливіше, про що варто говорити на сьогодні – це те, що найбільше місто столичної області отримає в результаті розвитку індустріального парку «Біла Церква» сучасні комфортні робочі місця із достойним доходом.
– Сьогодні багато білоцерківців їдуть працювати в Київ і за кордон, а ми створюємо в індустріальному парку «Біла Церква» цілий виробничий кластер. А це відповідно нові робочі місця тут, у Білій Церкві. Більше того, ми будемо прагнути, щоб заробітна плата зацікавила мешканців міста, щоб білоцерківці залишилися задоволеними – тут працювали і витрачали власні кошти.
До речі, на виробництві поспілкувався з працівником заводу – інженером-технологом. Раніше він їздив на роботу до Києва, це 4 години на дорогу щодня. Тепер має достойну роботу в Білій Церкві, в 10 хвилинах від дому. Може зранку відводити дітей в садочок і школу, вечори проводити разом з родиною, а зарплата співрозмірна зі столичною. Це дуже круто!
Я впевнений, потрібно розпочинати виробництво вже зараз, поки в Україні ще є спеціалісти, поки вони не поїхали за кордон розвивати економіку іншої країни. Так, наразі ми створили 100 робочих місць, завтра ще 100, потім 50 і 200 – так ми будемо створювати екосистему з новими робочими місцями, адже заводи – це в першу чергу робочі місця, це зарплати для робітників, які вони витрачають тут в Україні, купуючи продукти, зокрема українські. Так разом ми зробимо Україну багатою країною, – запевнив засновник інвестиційної групи «UFuture» Василь Хмельницький.

Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи «UFuture»
За 2 роки ми плануємо вкласти у нове виробництво 2,5 мільйона доларів і створити 100 робочих місць.
Перед тим як розпочати будівництво потужного заводу, ми винайняли місце в цеху, придбали одну лінію обладнання, налагодили його і запустили першу партію продукту. Це коштувало лише 85 тис. доларів. Переконалися в тому, що все працює, що якість продукту висока, і прийняли рішення масштабувати виробництво.
Це буде другий завод в індустріальному парку «Біла Церква», а до завершення року ми плануємо побудувати ще три!


Володимир Хмурич, виконавчий директор індустріального парку «Біла Церква»

Мені дуже приємно, що у Білій Церкві, саме в нашому індустріальному парку буде вироблятися композит, тому що це суперсучасний матеріал, який використовується зокрема у виробництві яхт, спортивних автомобілів, сучасних будівельних конструкцій – композити популярні з цілого ряду причин у безлічі підприємств. Примітно, що навіть авіація та космонавтика використовують композити для виробництва деталей до ракет і багатьох сучасних літаків. Очевидні переваги, в першу чергу, завдяки легкості матеріалів, роблять композит ідеальним будівельним матеріалом не лише для потужних транспортних проєктів, а й для монтажу вентильованих фасадів і виготовлення рекламних конструкцій. Виробництво в індустріальному парку «Біла Церква» успішно налагоджується – і це для мене хороша новина.