Індустріальний парк «Біла Церква» в полі зору делегації з Китаю

13 вересня місто над Россю, і зокрема індустріальний парк «Біла Церква» відвідала делегація з міста-побратима Цзінчжоу (Китайська Народна Республіка).

Лада ЗАВІРУХА

Історія дружніх відносин двох міст нараховує близько трьох десятиліть – у 1991 році колишній міський голова Білої Церкви Геннадій Шуліпа вперше відвідав Цзінчжоу. Тоді ж було наголошено на основних аспектах співдружності міст – економічному, культурному та соціальному.

Пізніше, а саме 1 липня 1997 року була підписана угода «Про встановлення відносин міст-побратимів між м. Цзінчжоу, провінція Хубей, КНР і м. Біла Церква, Київська область, Україна». А 3 жовтня того ж року – договір про основні напрями співпраці між містами.

І насамкінець, 7 червня 2017 року міста підписали меморандум, яким закріпили бажання співпрацювати на взаємовигідних засадах.

Саме тому китайська делегація із міста-побратима Цзінчжоу, у складі якої представники влади і бізнесу, приїхала до Білої Церкви з метою налагодження двосторонніх економічних зв’язків. Що, зрозуміло, досить важливо для нашого міста, адже такі візити – це перспектива залучення інвестицій, отже розвиток місцевого бізнесу, створення нових підприємств і відповідно, нових робочих місць для білоцерківців.

Практична, так би мовити, бізнесова частина візиту відбулася в індустріальному парку «Біла Церква». Спочатку делегація з Цзінчжоу побувала на будівництві заводу «Планк електротехнік». Наголосимо одразу, що це перше підприємство, яке будується на території індустріального парку. Наразі зовнішні роботи практично завершені, відбувається внутрішнє облаштування приміщення.

Розповідаючи про завод, директор індустріального парку Володимир Хмурич наголосив, що «Планк електротехнік» стане тут першим у «пластиковому» кластері, а також першим в Україні виробником сучасних електроустановчих систем. Його продукція матиме відмінну європейську якість і конкурентну вартість. Не в останню чергу тому, що завод будується із використанням усіх можливих енергозберігаючих технологій, що дозволяє суттєво економити на енергоносіях і таким чином стримувати вартість кінцевого продукту.

Володимир Хмурич наголосив, що у цьому конкретному випадку індустріальний парк є також підрядником, який забезпечує будівництво заводу та частково його фінансує.

Під час перебування в індустріальному парку «Біла Церква» представники китайської делегації могли отримати відповіді на запитання щодо умов ведення бізнесу в Україні.

Серед основних причини того, що в нашу країну масово заходить іноземний бізнес, Володимир Хмурич назвав те, що Україна є зоною вільної торгівлі з ЄС та Канадою.

– По-перше, наша країна підписала угоду про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС, яка набула чинності з 1 січня 2016 року. Це широкомасштабна за змістом торговельна угода, яка спрямована на зменшення та скасування тарифів, які застосовуються сторонами щодо товарів, лібералізацію доступу до ринку послуг, а також на приведення українських правил і регламентів, які стосуються бізнесу, у відповідність правилам і регламентам ЄС з метою забезпечення вільного руху товарів і послуг між двома сторонами та взаємного недискримінаційного ставлення до компаній, товарів і послуг на території України та ЄС.

По-друге, до нашої країни все частіше звертаються тому, що тут багато висококваліфікованих спеціалістів, але витрати на виробництво нижчі, ніж, скажімо, в Китаї. Достатньо низька і вартість виробництва через досить дешеву робочу силу. Окрім того, Україна перебуває між Європою і Азією, тому звідси можна побудувати логістику у будь-яких напрямках. Те саме, але в мікроекономічних масштабах, буде справедливо і для індустріального парку «Біла Церква», – зазначив Володимир Хмурич.

Також він і заступник міського голови Валерій Гнатюк відповіли на запитання китайських бізнесменів, які стосувалися існування лімітів щодо розміру відсотку акцій іноземної компанії у новоствореному підприємстві, кількості іноземних співробітників і обов’язковості соціального страхування. Запитання стосувалися особливостей оподаткування та кредитування в Україні, а також того, які саме підприємства можуть з’явитися на території індустріального парку «Біла Церква».

Відповідаючи на останнє запитання, Володимир Хмурич наголосив, що тут, окрім «пластикового» кластеру, з’являться підприємства легкої промисловості та аграрної переробки – а от ніякого потенційно «небезпечного» виробництва не буде.

Під час офіційної частини візиту делегація із міста-побратима Цзінчжоу зустрілася із білоцерківським міським головою, керівниками деяких структурних підрозділів виконавчого комітету, працівниками КП «Агенція стратегічного розвитку» та підприємцями міста.

У ході розмови представникам делегації неодноразово наголошували, що із початком проведення в Україні процесу децентралізації, до міської влади перейшли повноваження, які також сприятимуть підтримці іноземного бізнесу в Білій Церкві.

Директор КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» Сергій Кандауров розповів про підприємство, перспективи його розвитку і можливості інвестування, зокрема іноземних компаній.

Наприкінці візиту представники китайської делегації висловили впевненість у можливості співробітництва із містом у багатьох сферах, як наприклад, виробництво продуктів харчування, сільське господарство, машинобудування та навіть туризм. Головне, зазначив керівник делегації, мер округу Народного уряду Цзянлінг міста Цзінчжоу Хан Сю, щоб це співробітництво було взаємовигідним.

Також члени делегації запросили офіційних представників міста та індустріального парку «Біла Церква» відвідати виставку китайського імпорту та місто-побратим Цзінчжоу, щоб влаштувати презентацію парку для керівництва і міських підприємців, а ще провести переговори із зацікавленими особами.

Відбувся і традиційний обмін подарунками. Так делегація отримала на згадку про Білу Церкву картину із зображенням китайського містка, що в парку «Олександрія».


Володимир Хмурич, директор індустріального парку «Біла Церква»

Говорять, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. І тому, звичайно, легше було б вислати презентацію індустріального парку «Біла Церква» електронною поштою, але дуже приємно, що делегація із китайського міста-побратима Цзінчжоу досить швидко здійснила візит у відповідь (два роки тому Володимир Хмурич у складі білоцерківської делегації відвідав Цзінчжоу – прим. ред.). Це, як мінімум, свідчить про їхню зацікавленість і бажання співпрацювати. І подібні візити є ключовими у налагодженні спільної роботи, взаємного розвитку і вдосконалення, обміну досвідом. І цього не потрібно боятися, тому що світ сьогодні прагне до глобалізації, у більш вузькому сенсі – до взаємозв’язку і взаємозалежності національних економік. І в цьому розумінні Китай – дуже хороший шанс для України. Я впевнений, що ми повинні нарешті виходити за рамки, тому що, як казав відомий американський професор, секрет нашого успіху не в середині України, а за її межами. Саме тому нам потрібно активно шукати нові можливості за кордонами нашої країни і запрошувати до співпраці іноземних інвесторів.


Валерій Гнатюк, заступник міського голови

Я не помилюся, якщо скажу, що в Україні дуже небагато подібних індустріальних парків, створених приватними особами. Проте компанія, яка інвестувала у його будівництво, має, на мій погляд, успішну історію.

Отже, маючи досвід і підтримку місцевої влади, парк може стати хорошим стартом для успішного бізнесу. Особливо для тих підприємців, які не побояться стати першими.

Найбільш перспективним, на мою думку, є розвиток індустріального парку у напрямку енергоефективності, створення енергоефективного обладнання та технологій, а також переробки сільгосппродукції, хоча б з огляду на те, скільки найцінніших чорноземів оточує місто.