Індустріальний парк «Біла Церква» залучив нового резидента

4 лютого – ще один знаковий день в історії індустріального парку «Біла Церква». Черговим, уже шостим, резидентом парку офіційно стала компанія «Нова Пошта».

Лада ЗАВІРУХА

4 лютого відбувся символічний захід – закладення пам’ятної капсули на місці будівництва нового логістичного автоматизованого депо кур’єрської доставки вантажів компанії «Нова Пошта» на території індустріального парку «Біла Церква».
Інвестиційний проєкт передбачає створення інноваційного терміналу, до якого ввійде відділення по роботі з клієнтами, офісні та соціальні приміщення, а також прибудовані об’єкти інфраструктури. Двоповерхова будівля логістичного депо матиме автономне опалення, централізовану систему вентиляції та кондиціонування повітря.
Поява нового логістичного автоматизованого депо кур’єрської доставки вантажів компанії «Нова Пошта» саме в ІП «Біла Церква», за словами директора парку Володимира Хмурича, стала можливою через його вигідне розташування, готові до використання комунікації та будівництво «під ключ» відповідно до міжнародних стандартів енергоефективності, вогнестійкості та екологічності.
– Ми запропонували керівництву компанії «Нова Пошта» географічно зручне місце, ділянку з підведеними комунікаціями та будівництво під їх замовлення. І сьогодні компанія стала нашим черговим резидентом. Планується, що до завершення 2020 року ми збудуємо новий складський термінал, який обслуговуватиме білоцерківців і жителів близько 80 навколишніх населених пунктів. Я вважаю, що сьогоднішня подія – закладення пам’ятної капсули, в підсумковому результаті важлива і для міста, і для індустріального парку, і для регіону в цілому, – наголосив під час заходу Володимир Хмурич.
За словами підприємця, засновника UFuture (а індустріальний парк як раз належить до проєктів цієї холдингової компанії) Василя Хмельницького, всього на території ІП «Біла Церква» можна побудувати 25-30 заводів. І залучення кожного нового резидента – завжди подія.
– Я пишаюся тим, що відома кожному українцю компанія «Нова Пошта» обрала для масштабування саме ІП «Біла Церква». По суті, сьогодні індустріальні парки – це не лише вигідна локація для створення інноваційного виробництва, але й така собі інвестиційна няня для вітчизняного виробника та інвестора. Ми допомагаємо з підключенням комунікацій, надаємо всю необхідну інфраструктуру.
Впевнений, що кейс цього національного гіганта стане поштовхом до подальшого розвитку формату індустріальних парків в Україні в цілому, – зазначив засновник UFuture Василь Хмельницький. Адже, за словами підприємця, це в першу чергу означає створення нових робочих місць, які наразі є дуже цінними в Україні.
– Щоб наша молодь не їхала в Польщу чи Німеччину, ми намагаємося робити тут, в Україні, комфортні умови праці для неї. Наше найважливіше завдання – створювати нові робочі місця, хай наші заводи і обладнані суперсучасним інноваційним устаткуванням.
Ми даємо гарантію на наш завод – 50 років, а потім, коли на цьому місці будуватиметься нове підприємство, капсулу, можливо, знайдуть. І це буде стимул для нащадків побудувати більш сучасне виробництво, – резюмував Василь Хмельницький.
За словами співзасновника компанії «Нова Пошта» Володимира Поперешнюка, у новому автоматизованому депо кур’єрської доставки вантажів працюватиме за попередніми підрахунками до 50 осіб, потужність підприємства – близько 3 тис. посилок на годину.
– Кількість майбутніх працівників залежатиме від економічного розвитку регіону, в цілому економіки України. Наразі наше завдання – поліпшувати умови праці, збільшувати заробітну плату, максимально вкладатися в обладнання.
Ми створимо відділення майбутнього для цілодобового обслуговування наших клієнтів, – зазначив Володимир Поперешнюк.
За словами очільника Київської ОДА Олексія Чернишова, нове будівництво – це, звичайно, не лише нові робочі місця, а і наповнення бюджетів усіх рівнів, насамперед це запорука розвитку регіону.
– Індустріальні парки у Київській області – це фундамент розвитку, створення нових робочих місць і залучення інвестицій. Для нас дуже важливим є розвиток індустріальних парків, і я радий, що сьогодні відбулася така подія, я впевнений, що наші нащадки оцінять цей крок, – резюмував Олексій Чернишов.
Після урочистостей гостям ІП «Біла Церква» влаштували екскурсію парком: продемонстрували працюючий завод з виробництва електрофурнітури Plank Electrotechnic, а також нову промислову будівлю, до речі, капсула під її зведення була закладена 25 червня 2019 року.


Василь Хмельницький, підприємець, засновник UFuture
Проєкт логістичного автоматизованого депо кур’єрської доставки вантажів компанії «Нова Пошта» достатньо простий, тим більше що індустріальний парк існує саме для того, щоб створювати умови для роботи вітчизняних та іноземних інвесторів.
Сьогодні «Нова Пошта» разом з нами. І ми задоволені, тому що це цілковито інноваційна компанія. Логістичне депо запрацює, за попередніми оцінками, уже восени 2020 року, і це буде показовий приклад для інших інвесторів, що саме індустріальні парки є драйвером економіки. Ми сприяємо тому, щоб підприємці, зокрема українські були більш успішними.


Володимир Поперешнюк, співзасновник компанії «Нова Пошта»
Ми сподіваємося, що на територію індустріального парку заїде багато підприємств чи заводів, і у них точно не буде проблем з доставкою чи обробкою вантажів.
Індустріальний парк «Біла Церква» був обраний нами тому, що ми йшли за вигідною пропозицією та умовами, які тут створюються. Впевнений, завдяки цьому сюди заходитимуть інші резиденти, адже індустріальний парк така собі «няня», завдяки якій підприємець може цілком зосередитися на бізнесі.

 

 


Олексій Чернишов, голова Київської обласної державної адміністрації
Ми плануємо і маємо на меті перетворити Київщину на вітрину України, на зразок інвестиційних перетворень, тому для нас дуже важливий розвиток індустріального парку «Біла Церква». Для цього потрібні вагомі інвестиції як зарубіжні, так і українські – ми не відрізняємо їх за суттю і плануємо опікуватися кожним інвестором, який зверне увагу на Київську область.

 

 

 


Володимир Хмурич, директор індустріального парку «Біла Церква»
Індустріальний парк «Біла Церква» розвивається і не збавляє темпів – на сьогодні у нас уже шість проєктів в роботі. Завод Plank Electrotechnic уже функціонує, інші – в різних стадіях будівництва, у 2020 році усі об’єкти будуть введені в експлуатацію.
Наразі йдуть перемовини з іншими потенційними клієнтами, ми дуже хочемо, щоб сюди зайшов іноземний виробник. Проте будь-який резидент – це можливість для нас насамперед для створення кластеру, адже я як директор зможу залучати нові споріднені з існуючими виробництва.