КП «Білоцерківтепломережа» знову просить грошей. Тепер уже потрібно 17 млн грн!

Керівництво КП БМР «Білоцерківтепломережа» змінилось у грудні 2018 року. Тоді причиною звільнення Михайла Вакуленка міський голова Геннадій Дикий назвав незадовільне фінансове становище комунального підприємства. І ось з новим керівником Владиславом Безукладніковим «Білоцерківтепломережа» знову просить грошей із міського бюджету. Причому апетити зросли значно. Якщо у 2017 році підприємству виділили 8 млн грн безповоротної фінансової допомоги, у 2018 році підприємство взагалі не просило грошей з міського бюджету, то з новим керівником уже нарахували потребу в розмірі 17 млн грн.
Людмила Полях
10 червня 2019 року виконавчий комітет міської ради затвердив висновок комісії, яка пропонує надати підприємству 17 млн грн, але для початку погодили виділення 5 млн грн безповоротної фінансової допомоги. То який сенс було міняти керівника і чи буде міський голова відповідати за подібні кадрові рішення?
Отже, виконком ухвалив два рішення:
Комісія розглянула звернення, провела детальний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства, опрацювала заходи, які затверджені щодо модернізації мереж і надала висновок: з метою недопущення банкрутства підприємства та отримання номінацій природного газу для забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2019-2020 років, комісія схвалила клопотання КП БМР «Білоцерківтепломережа» щодо фінансової підтримки на безповоротній основі для фінансування витрат на заміну аварійних ділянок мереж опалення та завершення будівельно-монтажних робіт з реконструкції джерел теплопостачання шляхом поповнення статутного капіталу в розмірі 17 млн 207 тис. грн та рекомендувала винести на розгляд виконавчого комітету міської ради. Члени виконавчого комітету затвердили висновок комісії щодо здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств комунальної власності міста.
Проте всі 17 млн грн не надають, поки що виділяють 5 млн грн. Така сума схвалена проектом рішення міської ради «Про надання безповоротної фінансової допомоги КП БМР «Білоцерківтепломережа» шляхом поповнення статутного капіталу».
За інформацією заступника мера Інни Новогребельської, підприємство заборгувало перед НАК «Нафтогаз України» понад 408 млн грн. Населення боргує підприємству понад 100 млн грн за опалення.

Микола Бабенко, голова ГО «Біла Церква Разом»
Для того щоб стало зрозуміло, чому КП БМР «Білоцерківтепломережа» було виділено із міського бюджету 5 млн грн, рекомендую пригадати події грудня 2018 року і святкових травневих днів 2019-го, а також переглянути мою прес-конференцію в травні цього року.
Нагадаю, двічі силами нашої громадської організації було не допущено підвищення тарифу на теплопостачання. Проте, оскільки місцевим царькам не вдалося сповна задовольнити власні апетити в украдених десятках мільйонів шляхом підвищення тарифу, вони роблять це за рахунок місцевого бюджету.
Зі свого боку хочу попередити усіх володарів життя міста, що відповідальність настане для них набагато швидше, ніж вони думають. До цього я особисто докладу усі зусилля, і до відповідальності будуть притягнуті не просто ті особи, які формально приймають рішення, а й ті, які стоять за усіма такими схемами.