Мешканці багатоповерхівок платитимуть земельний податок?

Міський голова Геннадій Дикий та депутати міськради вирішили, що містянам недостатньо податків, а тому треба мешканців всіх багатоповерхівок зобов’язати оформити земельні ділянки та платити земельний податок. До такого висновку дійшли на 73 сесії БМР, де розглядали питання місцевих податків. До речі, депутати нарешті зрозуміли, що той податок, який наразі сплачують всього 12 ОСББ та ЖБК по місту, завеликий для них. А тому після двох років сплати його зменшили з 0,51% до 0,25% на 2020 рік.
Людмила Полях
«У нас на 162 ОСББ лише 12 оформили земельні ділянки та платять податок. Приємно, що почули пропозицію щодо зниження ставки ОСББ вдвічі, проте необхідно внести зміни до програми розвитку земельних відносин і провести інвентаризацію земельних ділянок під усіма будинками за кошти міської ради. Це орієнтовно 3,5 млн грн. Упродовж 2-3 років ми оформимо земельні ділянки», – зазначив депутат Володимир Вовкотруб.
«Якщо ми затверджуємо 0,25% ставки, то це 5 коп. з квадратного метра. А ми ж хочемо облаштувати освітлення, дитячі  майданчики, прибудинкові території. Місто живе за рахунок податків, зокрема земельного податку», – додав мер Геннадій Дикий. Та вкотре запевнив, що це дасть можливість у першу чергу ремонтувати ті прибудинкові території, де люди сплачують земельний податок. Хоча насправді мешканці таких будинків роками звертаються до влади, але відповідь одна: зробимо, коли будуть гроші.

Юрій Мельничук, голова ГО «Рада ОСББ м. Біла Церква»
Те, що вони заміряють ділянки під будинками, нічого не дасть у плані сплати податку. Бо насильно не можна нікому передати землю. У моєму будинку теж не оформлена земельна ділянка, але я на ній постійно прибираю і кошу траву, хоча це мав би робити ЖЕК. Адже в радянські часи техніку, закуплену ЖЕКами, використовували для прибирання всієї території, а тепер 162 будинки, де створено ОСББ та ЖБК, власними силами прибирають ділянки біля будинків. Чому ж нам не можна скористатися цією технікою? Влада каже, що приватний сектор платить податок за землю, але ж люди на тих городах щось вирощують, продають, отримують прибуток, а з яких доходів мають платити цей податок мешканці багатоповерхівок? У всьому має бути логіка, не можна труси одягати поверх штанів.