Місцеві податки на 2019 рік у Білій Церкві зросли

21 червня Білоцерківська міська рада ухвалила нові ставки податків та зборів на 2019 рік. І хоча максимальних розмірів, які були вказані у проекті рішення, не підтримали, все ж таки навіть остаточно ухвалені податки все одно вищі, ніж у 2018 році.

Ставки податків та зборів були переглянуті після спільного засідання постійних депутатських комісій. Тож на сесію виносили проект рішення не з максимальними ставками, а вже з узгодженими та доопрацьованими змінами. Напевно, міська влада від початку задумала саме таку психологічну «багатоходівку»: спершу запропонуємо максимальні ставки, а потім погодимося на зниження і всі залишається задоволеними. Аргументували чиновники це тим, що у 2017 році в дію вступив ЗУ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Мовляв, саме він, а точніше роз’яснення Антимонопольного комітету, вимагають від міських рад встановлювати максимальні ставки. А якщо підприємці не хочуть цього, то потрібно написати галузеве обґрунтування, чому ставки слід знизити.

Не всі місцеві ради в Україні йшли таким хитромудрим шляхом. Приміром, Рівненська міська рада опублікувала проект рішення про податки на 2019 рік з набагато нижчими ставками, ніж у Білій Церкві. Те ж зробила Троїцька селищна рада Луганської області. Це лише два приклади того, як міська влада дійсно переймається фінансовим становищем підприємців, ОСББ, дачників, власників нерухомості, що мешкають у конкретному населеному пункті. У Білій Церкві ставлення до платників податків інше.

Міський голова та частина депутатського корпусу, а це депутати від ВО «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода», «УКРОП», Опозиційного блоку та Радикальної партії Олега Ляшка підтримали проекти рішень, де податки були зменшені, порівняно з початковим проектом, але все одно вищі, ніж минулого року. Не голосували за ці проекти лише депутати від «Блоку Петра Порошенка – «Солідарність» та ПЕВУ, а також два позафракційні депутати.

До речі, податок для ОСББ та ЖБК на земельні ділянки залишили на рівні 2018 року – 0,51%. Водночас у Києві, Фастові цей же податок становить 0,01%, а у Полтаві та Рівному – 0,03%. Чому у Білій Церкві податки для співвласників багатоквартирних будинків вищі, ніж в інших населених пунктах невідомо. Міський голова Геннадій Дикий заявив, що податок у розмірі 10 тис. грн з будинку не такий вже значний. «Це фактично по 1 грн з кв. метра площі, а ми ж ремонтуємо по 50 прибудинкових територій на рік. То це мільйон гривень. Вони і за 100 років таких коштів не зберуть. Я дав доручення ремонтувати прибудинкові території в першу чергу біля тих будинків, які платять податок, щоб стимулювати інших оформлювати документи на земельні ділянки», – зауважив міський голова. Тут варто додати, що будинки, які не оформили документів на прибудинкову територію, податок не сплачують, а це майже всі будинки, що перебувають на обслуговуванні ЖЕКів, а також частина ОСББ та ЖБК. Представники ОСББ та ЖБК на сесію, попри  обіцянки, не прийшли та власних прав не відстоювали.

Отже, проаналізуємо, які основні три місцевих податки доведеться сплачувати суб’єктам господарювання у Білій Церкві у 2019 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Геннадій Джегур, депутат БМР, фракція «БПП-Солідарність»

Хочу звернути увагу, що будинки, які обслуговують ЖЕКи, а також ті ОСББ та ЖБК, які не мають актів постійного користування на прибудинкову територію, не сплачуватимуть податку, а ті, хто оформив документацію на земельну ділянку – платять податок. При цьому місто, коли голови звертаються до влади,  їм відмовляють у поліпшенні благоустрою. Також адміністративні приміщення ми чомусь прирівнюємо до ринків. Фактично зростає податок у 2 рази для малого та середнього бізнесу. Тому ми не будемо підтримувати такі проекти рішень.

Олена Шевченко, депутат БМР, фракція Об’єднання «Самопоміч»

Я так розумію, що мета ЗУ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», було недопущення з боку місцевої влади преференцій певним суб’єктам господарювання. У даному випадку ми ні для кого не створюємо якоїсь преференції, адже приймаємо податки не для конкретних осіб, а для всіх суб’єктів господарювання. Тому це не може вважатися державною допомогою. І так трактували цей закон багато міських рад по Україні. До того ж Податковий кодекс має вищу юридичну силу, ніж роз’яснення АМКУ. На круглих столах по податках звучала єдина риторика: ми нічого не можемо змінити, треба приймати найвищі ставки. А нині нам роздали таблиці вже із зниженими ставками. То для чого нас вводять в оману?

Василь Савчук, депутат БМР, фракція ПЕВУ

Якби підняти відеозаписи, коли обговорювали питання прийняття податків при попередніх керівниках держави, то ви б побачили, що різниці не було жодної. Завжди була боротьба між вказівками Кабміну, Мінфіну, облдержадміністрацій та інтересами місцевого самоврядування. Нам завжди казали: якщо ви не підвищите податки, то ми вам допомагати не будемо. Проте ми ніколи не підвищували податки в тих межах, про які нам говорили, бо треба думати про місцевих підприємців. Адже не лише місцеві податки зростають, але й державні також. Якщо надходження до міського бюджету від податку на нерухомість становить всього 3%, то чого нас цілу годину переконують, що якщо не збільшимо податок, то і плитка вже не буде кластися в місті  і нічого не буде відбуватися? Я прибічник того, щоб всі податки на 2019 рік залишили на рівні 2018 року.

Олександр Даліба, депутат БМР, фракція «БПП-Солідарність»

Звичайно, треба поповнювати дохідну частину бюджету міста за рахунок податків. Але робити це розумно. За рахунок збільшення робочих місць, збільшення розміру зарплати та відповідно збільшення ПДФО. А не за рахунок обкладання податками адміністративно-побутових будівель. Для заводу «Росава» податок на душові та роздягальні, які прирівнюємо до критих ринків, становить 1%. Це в рік ми заплатимо близько півмільйона гривень з душових кабінок. Ці податки – на межі здорового глузду. Кожна копійка на нашому підприємстві вкладається на модернізацію обладнання, щоб мати змогу конкурувати зі світовими виробниками шин, а нам пропонують сплатити податок, щоб направити гроші, вибачте мене, на плитку.