«Моя Україна»

19 жовтня у приміщенні Білоцерківського інституту економіки та управління університету «Україна» відкрилася персональна художня виставка білоцерківської художниці Тетяни Фокіної «Моя Україна».
Лада ЗАВІРУХА
Захід приурочений до 20-річчя заснування закладу, а тому тема була обрана невипадково – це краєвиди рідного краю, натюрморти із осінніми квітами, картини на побутову тематику.
– Керівництво Білоцерківського інституту економіки та управління університету «Україна» звернулося до мене із проханням зробити виставку, я охоче погодилася, – розповідає Тетяна Фокіна. 23 жовтня художниця зустрілася у навчальному закладі із студентами, відповіла на численні запитання щодо картин, поділилася планами та творчими задумами.
– Я завжди із задоволенням не лише виставляю свої роботи, а й зустрічаюся із людьми, якщо є такий запит. Адже у художника дві крайнощі – викроїти час для того, щоб зануритися у творчий процес, а потім знайти місце, де можна свої роботи показати, щоб мати зворотній зв’язок від глядачів, – говорить художниця.
Дякувати Богу, у пані Тетяни досі не було проблем ні з тим, ні з іншим. Тому що, за її ж словами, умови для творчості для неї уже багато років створює чоловік, та й від охочих побачити картини завжди є запит.
– Лише останнім часом у мене було кілька виставок у містах Прилуки, Житомир, Бар, раніше у населених пунктах Кам’янець-Подільський, Збараж, Львів, Умань, Канів, Київ – географія поїздок досить значна, – запевняє Тетяна Фокіна.
Художниця активно презентує майстер-класи, а віднедавна працює у школах із дітьми, дає уроки малювання у сільському клубі в с. Черкас, у Шкарівському академічному ліцеї, а також у його філії в с. Бикова Гребля.
– Діти дуже творчі, з ними приємно проводити час, вони уважні, а коли навчаєш їх ставитися до справи як до творчого процесу, а не до примусової праці, як часто буває на сучасних уроках малювання, то і результат отримуєш набагато кращий, – ділиться художниця.
Також Тетяна Фокіна розповіла, що нині робить багато акварельних замальовок у тих місцях, де подорожує.
– Нещодавно я була із дочкою в Естонії, Фінляндії, перед цим у Туреччині – звідти привезла дуже багато замальовок. А тому є задум зробити в майбутньому акварельну виставку, щоб поділитися із глядачами своїми враженнями від поїздок, – на такій позитивній ноті ми завершуємо розмову із білоцерківською художницею Тетяною Фокіною. Залишається побажати їй наснаги та нових творчих досягнень.