Музичній школі №3 – бути!

29 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу профспілки працівників культури та скасував рішення Білоцерківської міської ради про ліквідацію музичної школи №3 у Білій Церкві.

Лада ЗАВІРУХА

 2018-й рік у Білій Церкві минув під знаком боротьби за можливість існування музичних шкіл №2 та №3. Ситуацію навколо цих закладів красномовно характеризували заголовки у місцевих ЗМІ: «Антикультурний геноцид білоцерківців», «Культурний шок!», «А владі все «по цимбалах»… Та представники міської влади, як і завжди, ігнорували заклики батьків, педагогів, преси та сліпо домагалися свого.

Нагадаємо, що торік містяни стали свідками гучного скандалу навколо музичних шкіл №2 та №3. Першу врешті-решт переселили у приміщення, яке займало управління молоді та спорту міської ради, за адресою бульвар Олександрійський, 86. Переселення відбулося без червоної доріжки та супроводу оркестра, а завершилося черговим скандалом – на стінах грибок, не працювала вентиляція, розетки заміняли прибиті до стін подовжувачі. В результаті – батьки зробили ремонт власним коштом.

Ситуація з музичною школою №3 взагалі багатьох шокувала – міська влада реорганізувала її в школу мистецтв, ліквідувавши водночас музичну школу. Проте керівництво школи оскаржувало це рішення у суді. А в той час заклад продовжував функціонувати, навчання дітей відбувалося у звичному режимі, вихованці впевнено перемагали у всеукраїнських конкурсах. Крапку у вирішенні цього питання також поставив суд. 29 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу профспілки працівників культури та скасував рішення Білоцерківської міської ради про ліквідацію музичної школи №3 в місті Біла Церква.

Чекаємо нового «покращення» від міської влади?


Анна Павлова, викладач музичної школи №3

Ліквідацію музичної школи проголосили 6 вересня 2018 року. Станом на той час уже були сформовані розклади занять, і по суті в музичній школі і школі мистецтв працювали одні і ті ж викладачі. Влада говорила, що якісь відділення відкрили, але в школі, бо ми ж працюємо в одному приміщенні, ні художників, ні викладачів акторської майстерності, ні учителів танців так і не з’явилося. Залишилися ті самі педагоги і ті самі учні. Спекуляція влади полягає в тому, що до закінчення ліквідаційного періоду, до того, поки не спливли два місяці, не повинні були нікого нікуди переводити. Частина викладачів звільнилася із музичної школи і була оформлена в школі мистецтв, а наразі рішення апеляційного суду набрало законної сили з 29 травня, з моменту проголошення, а тому усі ці викладачі безробітні. Вони ж звільнилися із музичної школи, а школа мистецтв визнана недійсною. Наразі ніякої проблеми не існує, усі викладачі, які перейшли в школу мистецтв, напишуть нові заяви і знову працюватимуть в музичній школі.