Ми приймаємо рішення, а ви захищайтеся в судах

Приблизно так виглядає позиція Білоцерківської міської ради, яка спершу виділяє в оренду прибудинкові території біля багатоповерхівок під будівництво торговельних центрів, а потім рекомендує мешканцям, яких щось не влаштовує, самостійно відстоювати свої права в судах.

Людмила Полях

Під час 70 сесії БМР депутати розглянули питання про припинення договору оренди землі №39 від 20.09.2016 року, укладений з ФОП Ровінським Ю. Г., загальною площею 0,832 га під розміщення спеціалізованого магазину з виставково-офісним приміщенням на розі вул. Інтендантська та Пролетарська.

Депутат Борис Смуток зазначив, що робоча група працювала упродовж 5 місяців та вирішила більшістю голосів, що у містобудівній документації із забудови торговельного центру біля будинку було допущено багато порушень.  Його підтримали депутати Володимир Бабенко, Дмитро Поліщук, Володимир Панасов. Водночас депутат Володимир Вовкотруб, голова земельної комісії заявив, що це питання винятково політичне, а для скасування договору оренди землі немає законних підстав. Його позицію підтримав депутат Сергій Грисюк.

Нагадаємо, мешканці буд. Пролетарська, 8 виступають проти будівництва такого торговельного центру біля їхнього будинку ще з листопада 2018 року, коли підприємці Юрій Ровінський та Сніжана Кривенда почали огороджувати прибудинкову територію під будівництво. Загалом мешканці виступають проти цього будівництва ще з 2006 року, адже саме тоді депутати надали в оренду земельну ділянку. Люди обурені тим, що будівництво ведеться без відступу від їхнього будинку, адже загороджується пожежний вихід. Там немає місця для стоянки автівок, які приїдуть до цього торговельного центру. Крім того, поруч розташоване підприємство УТОС, куди ходять на роботу люди із вадами зору і будь-яке будівництво на їхньому шляху загрожує смертельною небезпекою. У базарні дні на вузькій вулиці Пролетарській взагалі важко роз’їхатися, а що буде, якщо там ще з’явиться торговельний центр?

Як відомо тоді міським головою був Василь Савчук. Тому мешканці знову апелювали до нього, вважаючи його дії незаконними. «Рішення про оренду було ухвалене у 2006 році, проте тоді мешканці не протестували, бо забудовник йшов до них і робив їм ремонти, гаражі. Магазин, який планували звести, не був таким багатоповерховим, як нині. Тому питання до проектанта, як він міг таке спроектувати. А передача землі в оренду законна, бо це комунальна земля», – зазначив Василь Савчук.

Суперечки загострювалися, тому  Геннадій Дикий оголосив перерву, після якої депутати ухвалили рішення з таким формулюванням: доручити міському голові оформити належним чином припинення договору оренди землі цієї прибудинкової території, а у разі відсутності згоди орендаря вжити заходи щодо розірвання вказаного договору в судовому порядку.


 Смуток, депутат БМР

Також не враховано те, що  у 1986 році виконком виділив земельну ділянку для будівництва 117-квартирного малосімейного будинку взуттєвому об’єднанню по вул. Пролетарська на місці розташування кількох будинків. Мешканцям приватних будинків була сплачена компенсація. Відтак земельна ділянка передана для будівництва будинку та облаштування прилеглої території. Відповідно до ст. 30 Земельного кодексу України під час передачі підприємствами, установами та організаціями будівель до них переходить право користуватися цією ділянкою. Тому це не комунальна земля. Крім того, в акті немає підписів власників суміжних ділянок на згоду з таким будівництвом.


 


Володимир Вовкотруб, депутат БМР

На засіданні земельної комісії ми заслухали управління земельних відносин, управління містобудування та архітектури, управління самоврядного контролю, відділ архбудконтролю надав висновки, що під час будівництва торговельного центру порушень немає. Якщо там є порушення, то нехай мешканці звертаються до суду та розривають договір. Бо якщо ми розірвемо договір оренди, то завтра підприємець піде до суду та буде збитки виставляти міській раді.