Микола Бабенко: «Біла Церква має пишатися своїми спортсменами!»

Легкоатлети Сергій Будза та Іван Лосєв, які нещодавно повернулися з Кубку Європи зі спортивної ходьби, висловили вдячність голові ГО «Біла Церква Разом» Миколі Бабенку за допомогу в підготовці до змагань.

Лада ЗАВІРУХА

 19 травня у литовському м. Алітус відбулися традиційні змагання – Кубок Європи зі спортивної ходьби. За інформацією Федерації легкої атлетики України, українська збірна виборола низку медалей.

Так на дистанціях 50 кілометрів як серед чоловіків, так і серед жінок українці стали «золотими» призерами у командному заліку, а чоловіча команда на 20 км виграла «бронзу». За чоловічу команду 50-кілометрову дистанцію долали Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Сергій Будза і Дмитро Собчук. У складі жіночої команди на 50 км виступали Валентина Мирончук, Олена Собчук, Христина Юдкіна і Людмила Шелест. У складі чоловічої команди на 20 кілометрів бронзові медалі для України завоювали Іван Лосєв, Едуард Забуженко, Віктор Шумік і Олег Свистун.

Днями «Тиждень» отримав чудову нагоду зустрітися із нашими скороходами Сергієм Будзою та Іваном Лосєвим, а також із їх особистим тренером Анною Коваленко, яка є штатним працівником Державної школи вищої спортивної майстерності (м. Київ).

Підготовка до змагань, за словами тренера, була тривалою і розпочалася задовго до початку Кубку Європи.

– Звичайно, у цей час хлопці потребували психологічної підтримки, вітамінізації (а це дуже затратна стаття витрат), повинні були отримувати хороше харчування та, звичайно, мати базу для тренувань. Останньою за відсутністю кращого став парк «Олександрія». Щодо допомоги у підготовці до змагань, то багато у чому допомагала Федерація легкої атлетики України. А от на рівні міста підтримки не було. Як не відбулося і організованої зустрічі легкоатлетів, коли вони повернулися із Литви – і не з порожніми руками, а із «золотом» і «бронзою», – сказала Анна Коваленко.

Як зазначив учасник трьох Олімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Сергій Будза, у такій ситуації тим більше приємно, що спортсменів не залишили своєю увагою небайдужі люди.

– Частка цієї медалі, якщо можна так сказати, належить Миколі Бабенку, тому що він допоміг у підготовці до змагань, – сказав легкоатлет. – На жаль, у нашому місті про спортсменів-олімпійців згадують лише за два місяці до Олімпійських ігор, а протягом 4 років, коли триває підготовка до них, взагалі ніхто не цікавиться, як живуть спортсмени і де тренуються. От у 2016 році, коли була зустріч олімпійців із міським головою Геннадієм Диким, я наголошував на цьому. Я їхав тоді у Бразилію, це були мої треті Олімпійські ігри, а допомоги від міста – нуль. От і зараз ніхто із чиновників не поцікавився нами, а спортсменів із інших областей зустрічали, як і завжди, з повагою, – наголосив Сергій Будза.

Микола Бабенко зазначив, що таке ставлення в місті до спортсменів і спорту загалом, на його думку, є неприпустимим.

– Для мене це нонсенс – спортсмени повернулися зі змагань європейського рівня з медалями, але ніхто їх не зустрів. Я вважаю, що це неправильне ставлення до спорту. Цими хлопцями пишається країна, а найбільше ними має пишатися і Біла Церква! Ми маємо віддавати данину поваги людям, які стільки сил, часу та майстерності покладають на те, щоб з Україною спортивною рахувалися у Європі та світі. Ми маємо робити все можливе, аби популяризувати спорт серед дітей і молоді задля здоров’я українців і білоцерківців зокрема, – зазначив Микола Бабенко, а також додав, що неймовірно гордий знайомством із легкоатлетами.