Микола Бабенко: «Держава повинна нарешті повернутися обличчям до медицини»

Професія лікаря – складна і відповідальна, адже іноді помилки тут – мінус людське життя. І є лікарі, яким доводиться бути єдиним живим щитом між людським життям і смертю – вони надають невідкладну та екстрену медичну допомогу, до них звертаються у найвідчайдушніших випадках, коли рахунок іде на хвилини.
Лада ЗАВІРУХА
Про те, як працюють нині, чим живуть і які мають проблеми, лікарі Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги розповіли під час зустрічі з головою ГО «Біла Церква Разом» Миколою Бабенком.
– Насамперед хочу запевнити усіх присутніх у моїй готовності допомагати у вирішенні ваших проблем. Ви, як і раніше,  будете мати підтримку нашої громадської організації, – запевнив Микола Бабенко.
Під час спілкування з’ясувалося, що практично усі проблеми потребують вирішення на державному рівні. Це і забезпечення якісного навчання молодих кадрів, а також гідна заробітна плата для них. Адже не секрет, що сьогодні лікарі-початківці не тримаються на робочих місцях через низький рівень оплати праці у порівнянні із високим рівнем відповідальності та навантаження. Також медики екстренки потребують сучасних машин і обладнання, мають проблеми із наявністю найнеобхідніших медикаментів тощо.
До цих проблем додаються і загальноміські, про можливість вирішення яких лікарі і запитували у Миколи Бабенка.
Говорили про громадський транспорт, зокрема графік руху тролейбуса №3 і автобусного маршруту №3, вартість проїзду і питання щодо перевезення пільгових категорій громадян, про тариф на тепло, продаж ПК «Росава» за 14,9 млн грн і купівлю недобудови під ЦНАП за 24 млн грн, а також про результати розслідування НАБУ з цього приводу.
Друга зустріч на Білоцерківській станції екстреної медичної допомоги відбулася 14 червня, напередодні професійного свята лікарів – Дня медичного працівника. Микола Бабенко долучився до привітань співробітників станції зі святом.
Вітаючи колектив, голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко зазначив:
– У повсякденному житті для більшості людей робота медика не помітна. Проте, коли трапляється лихо, саме лікар стає найважливішою людиною в житті не просто окремої особи – всієї родини. Тому напередодні професійного свята хочу подякувати усім медикам. Насамперед за те, що вони залишаються з нами у найскладніші моменти життя. За те, що працюють саме тут, в Україні, адже не секрет, що нині багато висококласних спеціалістів виїздить за кордон.
У нас багато говорять про те, що потрібно нарешті повернутися до медицини обличчям, підвищувати заробітну плату медичним працівникам тощо. А я переконаний в тому, що наразі ми вже дійшли того рубікону, коли іншого шляху ніж повертатися обличчям до медицини у держави вже не буде, тому що медицини не буде. Саме тому я всім нам бажаю, щоб держава швидше зробила цей оберт на 180 градусів у бік медицини.
Я щиро дякую медпрацівникам, від усього серця бажаю їм міцного здоров’я та величезного оптимізму, – побажав Микола Бабенко.