Микола Бабенко: «Посада народного депутата допоможе втілити у життя мою концепцію суспільних змін»

Білоцерківці впродовж декількох років спостерігали за діяльністю в місті голови ГО «Біла Церква Разом» Миколи Бабенка. Більшість мешканців не обмежувалася просто спостереженням – вони були активними учасниками протестних акцій і мітингів, тому що Микола Вікторович неодноразово доводив: не можна бути байдужим спостерігачем, потрібно впливати на ситуацію і робити це разом.
Так ми відстояли тариф на проїзд у громадському транспорті, не дали підвищити вартість теплопостачання, знищити лікарню №1 і ліс у Гайку. Але кожного разу розуміли – не всі проблеми можна вирішити на місцевому рівні, потрібно рухатися далі. Саме тому, об’єднавшись, білоцерківці разом фактично стали ініціаторами того, щоб Микола Бабенко взяв участь у передвиборчих перегонах. А потім знову ж таки разом довели, що попри усі перешкоди можуть привести свого кандидата до перемоги, тому що вірять у чесність його намірів.
Лада ЗАВІРУХА
І сьогодні «Тиждень» попросив Миколу Бабенка поділитися планами на майбутнє, тому що наша спільна робота ще попереду.
– Миколо Вікторовичу, наразі ЦВК порахувала 100 відсотків голосів по одномандатному виборчому округу №90, а отже від посади народного депутата вас відокремлюють лише формальності. Поділіться, будь ласка, що відчуваєте?
– Насамперед вдячність – до всіх білоцерківців, які висловили мені свою підтримку і довіру. Також хочу подякувати тим мешканцям міста, які віддали свої голоси за інших кандидатів… І випереджаючи ваше запитання, хочу пояснити свою позицію: голоси за інших кандидатів – це внесок виборця, кожного білоцерківця, в розвиток демократії і, найважливіше, громадянського суспільства.
Отже, шановні мешканці міста Біла Церква, я ціную голос кожного, хто прийшов і проголосував, навіть якщо ваш голос був проти мене.
– Під час передвиборчої кампанії ви не давали жодних обіцянок мешканцям, оперуючи лише тим, що було зроблено для міста. Сьогодні, коли результат виборів відомий, ви можете розповісти про плани на майбутнє?
– Звичайно, можу. І навіть вважаю це за необхідне.
Але для початку хочу наголосити на тому, що стати народним депутатом ніколи не було для мене самоціллю. Це інструмент. Він дасть мені додаткові можливості для втілення в життя на рівні міста тієї концепції суспільних змін, в яку я вірю. У її основі лежить розуміння того, що ми як нація ще чотири роки тому перейшли «рубікон», за яким починається тотальна деградація громадських інститутів, розрив соціальних зв’язків і відсутність довіри, і як результат – крах державності.
Не маючи реальної можливості впливати на загальнодержавні процеси, я маю намір зробити набагато більше того, що в людських силах, щоб принаймні на рівні одного міста зупинити регрес і обернути цей процес назад.
ВСТАВКА
На посаді народного депутата України я маю намір зробити набагато більше того, що в людських силах.
– З чого плануєте починати, адже це робота не одного року?
– Я прекрасно розумію це, а тому у найближчі роки на рівні міста ми маємо вирішити як мінімум два стратегічні завдання.
По-перше, перетворити місто на модель реіндустріалізації для всієї України і, по-друге, усунути від політичного життя міста старі міські «еліти», які десятками років створювали порочне коло грабежу  білоцерківців через владу, а потім конвертували частину награбованих багатств знову ж таки у владу, щоб продовжити грабіж.
Я впевнений, що вирішення першого завдання є запорукою процвітання кожної окремої сім’ї в майбутньому, а значить – і міста в цілому. А коли вдасться виключити з політичного життя Білої Церкви соціальних паразитів, які знищують сьогодення і підривають майбутнє наших дітей – це також обіцяє благополуччя.
– Миколо Вікторовичу, якими будуть ваші перші кроки у новому амплуа?
– От ми і підійшли до найважливішого, на мою думку, питання. Саме зараз я вважаю за потрібне звернутися перш за все до тих, хто вважає себе міськими «елітами». А це ті білоцерківці, які вкрали в місті сотні мільйонів доларів і протягом десятиліть продовжують керувати Білою Церквою через своїх призначенців. Статки більшості з них становлять десятки мільйонів доларів. В основі їхнього фінансового благополуччя лежить паразитування на таких міських сферах, як тепло- і водопостачання, послуги ЖЕКів, вивезення сміття, громадський транспорт і розпил коштів міського бюджету через будь-які можливі підряди та закупівлі.
Це справжні паразити, які не вміють робити нічого, крім того, щоб нахабно та безпринципно грабувати, не віддаючи нічого натомість. Вони як терміти виїдають місто зсередини. І мине ще зовсім небагато років, коли ми побачимо результати їхньої жадібності – колапс усіх міських систем – від житлового фонду до теплопостачання.
При цьому ці люди постійно розкручують маховик тарифів. Але кошти, які вони збирають з містян, вкладаються ними не в розвиток або оновлення міської інфраструктури, вони набивають лише власні кишені. І вкладаються, і то зовсім трохи, в політику – купують партійні бренди, щоб бути у владі нескінченно довго.
Ці соціальні паразити протягом останніх років неодноразово обурювалися, що я не хочу з ними домовлятися. Я не робив цього раніше і не маю наміру домовлятися тепер. Скажу навіть більше, сьогодні, маючи додаткові можливості, я докладу максимум зусиль, щоб на міському рівні повернутися до теми фальсифікації тарифів на громадський транспорт, тепло, вивезення сміття та послуги ЖЕКів. Адже у всіх цих випадках були скоєні кримінальні злочини, і я не заспокоюся доти, доки хоча б одна справа не буде доведена до логічного завершення.
Маючи додаткові можливості, я докладу максимум зусиль, щоб на міському рівні повернутися до теми фальсифікації тарифів на громадський транспорт, тепло, вивезення сміття та послуги ЖЕКів.
– Це все зрозуміло, але у нашому місті є багато підприємців, які працюють на розвиток, створюють робочі місця тощо і при цьому не особливо заохочуються владою. Їм варто чекати від вас допомоги?
– Безперечно. І тому я хочу звернутися до тих підприємців, які створили свої капітали в результаті власне підприємницької діяльності – шляхом виробництва, торгівлі, надання послуг. Ці люди в непростій економічній ситуації створюють робочі місця, сплачують податки і своєю працею поліпшують життя міста.
Хочу запевнити, що такі підприємці знайдуть у моїй особі кращого друга, помічника та захисника їх підприємств і трудових колективів.
Отже, шановні підприємці, якщо до вас на підприємства будуть приходити контролюючі та правоохоронні органи з єдиною для них метою – «поколядувати» – я буду захищати ваші підприємства і майно, як свої. Якщо вам необхідний лобіст на державному рівні, щоб ви могли розвивати свої підприємства і примножувати робочі місця – я буду таким лобістом. Це стосується і тих підприємців, які відверто виступали проти мене на парламентських виборах – це ваше рішення і ваше право, яких кандидатів підтримувати. Сьогодні, коли вибори завершилися, я готовий стати на ваш захист і підтримку так само, як і до будь-якого іншого бізнесу, який не паразитує на місті.
– Яким є ваше основне завдання уже сьогодні, якщо не говорити про далекоглядні плани?
– Я маю щире бажання трансформувати суспільство на рівні міста. І дійсно сприймаю посаду народного депутата України як важку роботу з величезним тягарем відповідальності перед людьми, які мені довірилися.