Микола Бабенко: «Проблеми чорнобильців потрібно вирішувати на державному рівні»

31 травня голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко зустрівся із чорнобильцями, членами ГО «Союз Чорнобиль України».

Лада ЗАВІРУХА

 

Варто зазначити, що чорнобильці нині є однією із найвразливіших категорій. Ці люди через 33 роки після Чорнобильської катастрофи вимушені боротися за гарантії та пільги. Вони учасники практично усіх акцій протесту, які організовувала ГО «Біла Церква Разом», щоб відстояти право на пільгові перевезення.

Нинішня зустріч мала на меті глибше ознайомитися із проблемами чорнобильців. Вітаючись із присутніми, Микола Бабенко зазначив:

– Насправді, я не знаю, що можна ще додати до того, що ми громадською організацією вже робимо. Адже наша робота останні три з половиною роки – якнайкраще рекомендує нас у місті.

Коли громадська організація розпочинала  діяльність, скептики говорили, що у місті нічого не можна буде зрушити з мертвої точки через потужні клани, але уже сьогодні на своєму рівні, маючи обмежений ресурс і певну кількість розумних організованих людей, нам вдалося довести, що ГО «Біла Церква Разом» – реальна сила, – наголосив Микола Бабенко.

Дійсно завдяки саме Миколі Вікторовичу впродовж останніх років вдалося:

– врятувати Білоцерківську міську лікарню №1;

– впродовж багатьох місяців стримувати підвищення вартості проїзду у міському громадському транспорті;

– двічі не дозволити місцевим кланам підвищити тарифи на опалення;

– довести у судовому порядку, що тарифи на послуги ЖЕКів є безпідставними і такими, що слугують винятково пограбунку жителів міста. Наразі ця справа перебуває у Верховному Суді України;

– змусити екологічну інспекцію Київської області нарахувати збитки, які були завдані спробою знищення парку в Гайку;

– стати на захист багатьох тисяч конкретних білоцерківців.

– Отже, я впевнений, що будь-які зрушення та зміни розпочинаються саме на місцях, – зазначив Микола Бабенко і додав, що це та робота, яку ГО «Біла Церква Разом» робила і якою займатиметься й надалі.

– Уже на сьогодні можу говорити про те, що наше представництво у Верховній Раді надасть нам можливість здійснити давню мрію містян – впливати на певні рішення, які стосуються призначення у Білу Церкву представників силової вертикалі. Це зі свого боку дасть можливість вимагати призначення фахових керівників поліції, прокуратури, СБУ, щоб нарешті розслідували ті справи, які ми порушили. Щоб винні, які стоять за незаконним підвищенням тарифів на проїзд, послуги ЖЕКів і тепло, хоча б декілька посадовців понесли кримінальну відповідальність, – резюмував голова ГО «Біла Церква Разом».

Присутні на зустрічі порушили питання скорочення для чорнобильців соціальних стандартів, які щороку все більше звужуються на державному рівні, проблему квартобліку, адже деякі ліквідатори, навіть І категорії, впродовж десятків років перебувають у черзі на поліпшення житлових умов і досі не отримали бажаного.

Голова ГО «Союз Чорнобиль України» Тамара Копачевська сказала, що на сьогоднішній день замість дяки держави чорнобильці мають дуже багато проблем.

– Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які потерпіли від аварії на Чорнобильській АЕС» постійно переглядають, на жаль, не на користь чорнобильців – постійно звужують пільги, гарантії, компенсації.

Декілька років поспіль страждають ліквідатори ІІ категорії – їм повністю ліквідували санаторно-курортне лікування, для чорнобильців цієї категорії в лікарнях безкоштовних ліків уже немає, скасували і пільгу на проїзд – 50% від вартості послуги. Постійно зменшують для нас пільгові норми на комунальні послуги тощо.

Саме тому ми б дуже хотіли, щоб у нас був свій представник у Верховній Раді України з Білої Церкви, який би допомагав нам, дослухався до наших проблем і міг би їх вирішити на державному рівні. Тому що наразі наші звернення і листи залишаються без відповіді.

Ми бачимо, яка була проведена робота в місті, а тому впевнені, що Микола Бабенко буде працювати так і на рівні держави, – підсумувала Тамара Копачевська.

Отже, результат зустрічі очевидний – голова ГО «Біла Церква Разом» Микола Бабенко заручився підтримкою ГО «Союз Чорнобиль України», члени якої доручили йому представляти їхні інтереси у Верховній Раді України щодо законного повернення усіх соціальних гарантій і пільг чорнобильцям.