Микола Бабенко виступив на захист малозахищених верств населення

Сьогодні з огляду на економічний стан в Україні питання соціального захисту малозахищених верств населення стало одним із найважливіших. Саме тому нещодавно шляхи його вирішення обговорювали у Верховній Раді.

Лада ЗАВІРУХА

В обговоренні питання взяв участь і народний депутат України від Білої Церкви Микола Бабенко. Він вимагав прийняття законопроєкту №2494 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Документом передбачено підвищення соцвиплат дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та пенсіонерам, які досягли 80-річного віку та потребують постійного стороннього догляду.

Як зауважив народний депутат, у Конституції України зазначено, що наша країна є соціальною державою. Тому це чи не один із перших законопроєктів, яким буде вперше дійсно підвищено соціальні стандарти, особливо це стосується дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування. Депутатська група «Довіра», членом якої є Микола Бабенко, буде підтримувати цей законопроєкт, проте, за словами депутатів, його потрібно доопрацювати і внести правки до другого читання.

– Я переконаний, що Україна має бути дійсно соціальною державою. Тому і в подальшому буду домагатися підвищення пенсій, виплат інвалідам та іншим соціально незахищеним верствам населення. Українська держава має повернутися до людей обличчям, – підкреслив Микола Бабенко.

У результаті, законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» був ухвалений парламентом у першому читанні 276 голосами народних депутатів.

Згідно із ним розмір виплат планується збільшити з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів – це приблизно на 1 тис. грн. У разі ухвалення закону підвищені виплати отримають 42 тис. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Окрім того, передбачено підвищення виплат для сімей, де є діти з інвалідністю – на 2,6 тис. грн, а 80-річним пенсіонерам, які потребують постійного стороннього догляду, – на 600 грн.