На пам’ять немає грошей?

До цьогорічних Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги міська влада не знайшла часу, можливостей чи коштів, щоб відновити пошкоджені пам’ятники у  парку Слави та на кургані «Скорботна мати».

Людмила Полях

Два роки тому вандали пошкодили пам’ятник на кургані «Скорботна мати», зрізавши нижню частину бронзового покриття. Влада міста, бюджет якого сягає майже 2 млрд грн, віднайшла кошти  лише на зелену сітку, якою обтягли бетонну основу пам’ятника. І, схоже, забула про нього.

Винних у крадіжці тоді не знайшли. Ветерани самотужки викликали поліцію, помітивши пошкодження пам’ятника, зверталися до влади з листами про необхідність відремонтувати скульптуру. Влада «заспокоювала» тим, що біля кургану «пишних заходів не буде».

Точнісінько таке ж ставлення і до тих пам’ятників, біля яких все ж таки заходи будуть. Так, вже два роки, як негідники обрізали частину пам’ятника загиблим бійцям 1-ї окремої Чехословацької піхотної бригади. Але і тут жодних дій з боку міської влади для відновлення пам’ятника вжито не було.