На вивіз сміття вже треба 2,7 млрд грн!

На 73 сесії БМР затвердили Програму поводження з відходами у м. Біла Церква на 2020-2025 роки. За програмою з бюджету необхідно виділити 2,7 млрд грн. Для порівняння: річний бюджет Білої Церкви за 2018 рік становив 1,3 млрд грн.
                                                                                                                                                                                           Людмила Полях
На закупівлю звичайних контейнерів потрібно 15 млн грн, на придбання контейнерів для відсортованих відходів – 6 млн грн, спеціалізованих автомобілів для надання послуг – 5 млн грн, будівництво підземних контейнерних майданчиків – 15 млн грн, на рекультивацію полігону – 75 млн грн, на придбання контейнерів для небезпечних відходів потрібно 360 тис. грн, на переробку таких відходів – 850 тис. грн, на будівництво нового полігону для сміття – 45 млн грн, будівництво сміттєпереробного комплексу – 1,2 млн. грн. Як бачимо, цифри чималі.
І виникає питання, а чому зараз КАТП-1028, якому також за бюджетні кошти були закуплені контейнери для сміття, так і не спромоглося налагодити вчасне вивезення сміття, а відтак мешканці ставлять пакети з сміттям біля переповнених контейнерів, їх розривають тварини, сміття розкидане по всій довколишній території?
Чому за багато років монопольної діяльності на ринку вивезення сміття КАТП-1028, 40% акцій якого належать батькові мера Геннадія Дикого, так і не налаштований збір та вивезення негабаритного сміття (старих меблів, сантехніки, одягу, гілок дерев). Весь цей непотріб наразі вивозять ЖЕКи, але біля будинків, де створено ОСББ та ЖБК, не вивозить ніхто. Так місяцями й лежать ці сміттєві хащі.
Де міський голова хоче знайти земельну ділянку під майбутній сміттєвий полігон (а термін експлуатації нинішнього завершується у 2019 році), якщо всі довколишні села відмовилися з Білою Церквою об’єднуватися?
Та  чи варто монополісту допомагати бюджетними коштами чи можливо час запросити на ринок вивезення сміття інші організації для створення конкурентних ринкових умов і поліпшення якості послуг з вивезення побутових відходів у Білій Церкві?