Не все добре у місті добра

На розгляд депутатів під час пленарного засідання чергової, 73-ї сесії міської ради було винесено питання про погодження проєкту мирової угоди з Ярославом Кузнецовим і Ольгою Матвієнко щодо будівництва храму Української Греко-католицької церкви парафії Різдва Христового.
Лада ЗАВІРУХА
Проте під час самого засідання суті проблеми народним обранцям не пояснили, мовляв, питання відоме – до голосування. А між тим, воно хоч і відоме, проте досі залишається вкрай неоднозначним. Як і поведінка міського голови, який три роки тому підтримував будівництво храму на Піщаному масиві і навіть робив презентацію для преси за участю адміністратора місцевої громади УГКЦ отця Ігоря Гріщенка і мешканців масиву. Потім проєкт храму ще місяць знаходився у приміщенні міської ради, щоб усі охочі могли подивитися на нього і висловити зауваження. Проте ні через рік, ні донині храм на Піщаному масиві так і не був побудований…
Трохи історії…
19 червня 2014 року рішенням міської ради був затверджений проєкт відведення земельної ділянки за адресою Героїв Чорнобиля, 5/8 в оренду та відбулася її передача релігійній громаді УГКЦ під розміщення храму. Проте навесні 2016 року, коли громада мала намір перейти до етапу будівництва, мешканці, поруч із будинками яких розмістився б майбутній храм, активно висловили своє незадоволення. Тоді на зустріч до них прийшов нещодавно обраний міський голова, обіцяв вирішити проблему, але всі ці роки по суті був осторонь.
Місцева громада УГКЦ намагалася довести свою правоту, мовляв, у нас є рішення сесії і оренду за землю ми вчасно сплачуємо… Мешканці масиву збирали підписи, проводили громадські збори, демонтували паркан навколо будівництва – протистояння зайшло у глухий кут і отримало новий виток у судовій залі.
Перед сесією…
Як пояснили під час спільного засідання постійних комісій, яке відбулося напередодні сесії, наразі у Білоцерківському міськрайонному суді знаходиться справа за позовом Ярослава Кузнецова і Ольги Матвієнко до міської ради і релігійної громади УГКЦ про скасування рішення міської ради від 19 червня 2014 року. Проте після декількох судових засідань Ярослав Кузнецов і Ольга Матвієнко направили до міської ради заяву стосовно досудового врегулювання спору. На її основі і був розроблений проєкт мирової угоди. Згідно із ним сторони домовляються, що Ярослав Кузнецов і Ольга Матвієнко створять органи самоорганізації населення по вулицях Героїв Чорнобиля, Інститутська, Студентська, академіка Линника і академіка Кримського. А міська рада за 60 днів у разі затвердження мирової угоди повинна розглянути питання виділення альтернативної земельної ділянки під будівництво храму.
Мирову угоду мали підписати три сторони: Ярослав Кузнецов і Ольга Матвієнко від громади Піщаного масиву, адміністратор місцевої громади УГКЦ отець Ігор Гріщенко і міський голова, якщо депутати погодять проєкт угоди.
На тому ж спільному засіданні постійних комісій Ігор Гріщенко заявив, що мирова угода є винятково ініціативою позивача, що місцева громада УГКЦ не стане погоджуватися на такі умови, тому що це вже друга земельна ділянка, яка була виділена парафії впродовж останніх 10 років. Так рішенням від 29 жовтня 2009 року міська рада уже виділяла земельну ділянку, а потім у 2013 році від неї попросили відмовитися, – а пізніше побудували «АТБ».
– У 2014 році нам виділили іншу ділянку, і 2 листопада 2015 року ми отримали декларацію на початок будівництва, але воно наразі призупинене у судовому порядку. Ми зареєстрували право власності на незавершене будівництво, отримали витяг із Держреєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. А 19 червня подали заяву на постійне користування земельною ділянкою у зв’язку із тим, що на сьогодні вона вже майже 5 років знаходиться в оренді, і ми сплачуємо за неї. І цей факт, до речі, суперечить законодавству, адже Земельним кодексом України чітко передбачено, що релігійні організації мають право на безкоштовне користування земельною ділянкою, – наголосив Ігор Гріщенко.
На сесії…
Отже, як і зазначалося, під час сесії питання про погодження проєкту мирової угоди з Ярославом Кузнецовим і Ольгою Матвієнко щодо будівництва храму Української Греко-католицької церкви парафії Різдва Христового по суті не розглядалося. Депутати одразу перейшли до голосування і проєкт рішення не набрав необхідної кількості голосів.
Як зазначив Ігор Гріщенко, він ще й запитав у деяких депутатів і працівників юридичного управління, чи можуть винести питання на розгляд повторно.
– Мене запевнили, що більше до цього питання повертатися не будуть, а тому ми були впевнені, що міська влада з нами, що вона підтверджує, що земля виділена нам у 2014 році на законних підставах. Того ж дня із часом я дізнався, що відбулося переголосування, і депутати затвердили проєкт мирової угоди. Я шукав роз’яснень, але і наразі їх не маю, – сказав Ігор Гріщенко і додав: «Наразі, як мені видається, все зводиться до того, що міська влада хоче забрати у нас актуальну земельну ділянку».
Водночас на офіційному сайті міської ради інформації про розгляд цього питання навіть не з’явилося – про нього сором’язливо промовчали. А у місцевій громаді УГКЦ кажуть, що здаватися намірів не мають.