Недопрацювання міської служби спричинило зростання неякісних товарів на прилавках магазинів

Найбільше звернень громадян у 2017-му і І кварталі 2018 року до відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування міської ради пов’язано із придбанням неякісних товарів – продуктової та промислової груп. Серед останньої переважає побутова техніка та взуття.

Саме таку інформацію озвучила під час останнього засідання виконкому начальник відділу Марія Беркут, звітуючи про роботу управління із зверненнями громадян. За її словами, найбільше скарг надходить щодо неякісних товарів у магазинах «Конфі-склад», «Габіс», «Дешевше нікуди», «Фемелі», найчастіше неякісну побутову техніку можна придбати у супермаркеті «Конфі». Далі начальник відділу ще й додала, що вона змушена констатувати, що і продуктова, і промислова групи товарів набирають темпів реалізації неякісної продукції. Також зростає кількість порушень вимог чинного законодавства у сфері захисту прав споживачів тощо.

Статистика неприємна – це факт. Не зрозуміло лише, яку мету переслідувала начальник відділу, розписуючись у власній безпорадності, адже саме очолюваний нею структурний підрозділ міської ради згідно із положенням повинен сприяти формуванню та товарному насиченню споживчого ринку, розширенню асортименту товарів і поліпшенню їхньої якості з урахуванням попиту населення. Відділ також повинен здійснювати контроль за організацією та, знову ж таки, якістю обслуговування населення підприємствами сфери торгівлі. Його працівники також можуть притягувати до адміністративної відповідальності суб’єктів господарювання, які не хочуть або не можуть добросовісно дотримуватися чинного законодавства України.

І хоча сьогодні відповідальність за якість продукції в першу чергу несе її реалізатор, проте контроль цього питання на місцевому рівні покладено органом місцевого самоврядування на відділ з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування міської ради. А наразі виходить, що відділ виконує лише роль статиста.

Не зрозуміла і позиція міського голови, який безпосередньо має контролювати роботу відділу, а не просто брати до уваги черговий звіт про те, як у нас все погано. Адже від злагодженої спільної роботи відділу, виконавчого комітету, міського голови і його профільного заступника залежить безпосередньо здоров’я та безпека мешканців. Це особливо актуально у спекотні літні дні, коли отруєння протермінованим або неякісним товаром становить реальну загрозу.


Володимир ВОВОКОТРУБ, начальник Білоцерківського міського управління ГУ Держспоживслужби у Київській області

Величезна кількість товару із вичерпаним терміном придатності у магазинах міста пов’язана перш за все із низькою купівельною спроможністю білоцерківців. Нині згідно із законодавством відповідальність за протермінований і неякісний товар несе та людина, яка реалізує цю продукцію. Наша служба як державний орган виконує функцію державного нагляду і здійснює лише періодичний контроль, проте у нас є акредитовані лабораторії на місцевих ринках, де контроль за продуктами харчування, які реалізуються, проводиться щодня.

Якщо говорити про те, хто має займатися цим питанням на місцевому рівні, то це безпосередньо відділ з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування міської ради, який контролюється зокрема виконкомом і міським головою безпосередньо.