Нове життя «Оранжереї» та танцмайданчика

Депутати погодилися передати в оренду КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» два об’єкти, які розташовані на території КП БМР «Парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» та перебувають у занедбаному стані. Йде про павільйон «Оранжерея» та танцювальний майданчик, який білоцерківці ще називають «клєтка».

Людмила ПОЛЯХ

Таке рішення було прийнято 26 грудня на 87 сесії БМР. Ініціатором рішень виступила «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви». Площа павільйону «Оранжерея» – 112, 4 кв. м, площа танцмайданчика – 1288,9 кв. м. Термін оренди – 2 роки. Орендна плата – 1 грн без ПДВ з кв. м.  Обидва об’єкти за керівництва парком Володимиром Грибовським були доведені до вкрай занедбаного стану. Танцмайданчик був зачинений, а місце для фонтанів довкола нього засипане будівельним сміття та поросло бур’янами. Павільйон «Оранжерея», архітектурна пам’ятка місцевого значення, оббитий шалівкою та біля нього прибудували халабуду, назвавши цю конструкцією будиночком святого Миколая. У радянські часи в цьому павільйоні були дитячі атракціони. 


Володимир Бабенко, депутат БМР, директор КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви»

Ми хочемо відновити ці два об’єкти. Знаємо, як це зробити. На танцмайданчику є сцена, вона повинна працювати для того, аби художні колективи міста мали, де виступати. Павільйон «Оранжерея» треба відремонтувати: відбити дошки, пофарбувати, замінити скло, посадити довкола квіти, а всередині зробити туристичний центр, де буде зібрана вся туристична інформація про Білу Церкву і там можна буде придбати сувенір про наше місто. Київська обласна державна адміністрація розробила Стратегії розвитку Київської області на період 2021-2027 роки. За програмою ми вже подали проєкти на фінансування реконструкції цих двох об’єктів. Також висловлюють бажання взяти участь у реконструкції танцмайданчику приватні підприємці.