Очільник поліції міста звітував за 5 місяців роботи

10 січня під час круглого столу начальник Білоцерківського відділу поліції  ГУ Національної поліції у Київській області, полковник поліції Сергій Ждан звітував про роботу очолюваної ним структури з моменту його призначення на посаду. Присутні підбили підсумки роботи з виявлення незаконних розливайок, газових заправок, закриття гральних закладів у місті, обговорили питання реалізації програми «Безпечне місто».

Лада ЗАВІРУХА

Захід відбувся за участі місцевих активістів, представників громадських організацій і формувань, які надають всебічну допомогу поліції. Так, і голова правління ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій» В’ячеслав Вовченко, і представник громадського формування «Щит» Віктор Левицький відзначали, що разом проводять роботу з виявлення незаконних розливайок, газових заправок, тримають на контролі заклади, які систематично порушують режим тиші.
За словами полковника поліції Сергія Ждана, Білоцерківським відділом поліції протягом 2019 року було складено 73 адміністративних протоколи, із них 52 за ст. 156 «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» (частина 1 – продаж алкоголю без ліцензії – 4 протоколи; частина 2 – зокрема продаж алкоголю і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років – 48 протоколів), а також 21 протокол за ст. 155 «Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю», зокрема за порушення режиму роботи закладів.
У результаті були направлені подання до ДФС, накладено штрафи, деякі заклади позбавлені ліцензії. Проте у місті є ряд розливайок, так званих «непотоплюваних» – «Гурман», «Марі», «Граф» і «Торнадо», які попри усі старання активістів і поліції продовжують працювати.
– У листах, які надійшли з виконавчого комітету міської ради, на наші подання про скасування договорів оренди землі під розміщення магазинів «Гурман», «Марі», «Граф» і «Торнадо» йдеться, що поки не завершиться термін дії договору сервітуту, розірвати його не можливо в односторонньому порядку, лише за рішенням суду. А до суду має звертатися саме міська влада, – наголосила начальник відділу превенції Білоцерківського відділу поліції, підполковник поліції Оксана Каменська.
За словами представника громадського формування «Щит» Віктора Левицького, це просто маніпуляція влади, яка може своїм вольовим рішенням скасовувати договори сервітуту, але не робить цього.
– Це можна досить легко робити через суд, хоча би для порушників, і така судова практика є, – наголосив Віктор Левицький.
Голова ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій» В’ячеслав Вовченко зазначив, що тенденція до зменшення кількості розливайок усе ж є, і це результат спільної роботи з поліцією. Так із більше 70 точок із наливайками, які діяли раніше, наразі залишилося 43.
На жаль, представників міськради до роботи круглого столу не запросили, тим часом їм можна було поставити запитання щодо того, чому продовжують працювати розливайки, які мають величезну кількість адмінпорушень. Активісти ж зазначили, що ставлять стосовно цього запитання, але отримують у відповідь одні обіцянки.
Під час круглого столу також обговорювали питання гральних закладів, які після постанови уряду опинилися поза законом. Так у Білій Церкві налічувалося більше 80 ігрових залів, але на сьогодні, як повідомив начальник Білоцерківського відділу поліції Сергій Ждан, їх у місті немає.
– З 20 січня 2019 року було зареєстровано 22 повідомлення про гральні заклади, із них щодо 8 порушено кримінальні провадження, проводяться слідчі дії, інші повідомлення не підтвердилися, – наголосив Сергій Ждан.
Також присутні обговорили питання боротьби із незаконними заправками, вдосконалення програми «Безпечне місто», профілактичних заходів із підлітками, порушення режиму тиші. У ході обговорення полковник поліції Сергій Ждан запевнив, що активна робота за вищевказаними напрямками триватиме, зокрема спільно з представниками громадських формувань та місцевими активістами, яким подякував за співпрацю.