«Оцю наклєйку собі на спину, будь ласка, повісьте», або Як звітував міський голова

«Виключіть, будь ласка, мікрофон…», «Не порушуйте регламент…», – саме так реагував мер Геннадій Дикий, уникаючи відповіді на гострі запитання депутатів. Адже під час пленарного засідання 100-ї сесії міської ради нарешті був озвучений звіт міського голови про роботу Білоцерківської міської ради та виконавчого комітету за 2019 рік.

Лада ЗАВІРУХА

Із того, що зачепило. Мер одразу ж зазначив, мовляв, «буду доповідати про роботу всіх нас як однієї команди», а потім «це не робота міського голови, це робота виконавчого комітету, Білоцерківської міської ради, управлінь, відділів і підрядників, які виконують роботи»… Так мер вчергове ніби зняв із себе особисту відповідальність за ухвалені рішення, що дивним чином збігається із просуванням у справах, відкритих проти нього відповідними органами (згідно із нашою інсайдерською інформацією), а це значить, що є необхідність відповідальністю «поділитися».

І недаремно перше запитання від Володимира Бабенка стосувалося саме купівлі приміщення, що по вул. Театральна, під ЦНАП. Депутат наголосив, що колишній заступник міського голови, коли йшлося про доцільність придбання саме цього приміщення, говорив, що добудова коштуватиме місту 40-50 млн грн (сьогодні сума потроїлася), що буде створений підземний паркінг під площею Героїв Небесної Сотні, з’єднаний із ЦНАПом тунелем, що трансформаторна підстанція буде перенесена у підвал, на даху будуть сонячні батареї, і навесні 2020 року приміщення буде введено в експлуатацію, і це буде найкращий ЦНАП в Україні.

– Що ми маємо зараз? – запитав депутат, а у відповідь від міського голови почув: «Виключіть, будь ласка, мікрофон Володимиру Бабенку», а потім монолог про те, що міський голова не ухвалював рішення одноосібно…

Хоча сьогодні більшість депутатів стверджують, що були введені в оману. Нагадаємо також, що ясність у цьому питанні ще повинні внести слідчі НАБУ, адже слідство за фактом завдання місцевому бюджету збитків у розмірі 19,45 млн гривень досі триває.

Депутат Андрій Король поцікавився, чому одне із найзбитковіших КП «Білоцерківтепломережа» ініціює та проводить аудит бухгалтерського обліку, за що було заплачено 135 тис. грн.

– Невже це правильно? – запитав депутат. – Я цих документів не бачив, – відповів мер.

Отже, Андрій Король зробив висновок, що Геннадій Дикий просто не хоче відповідати на поставлене запитання.

Говорив депутат і про ефективність розподілення бюджетних коштів.

– Раніше комунальне підприємство утримувало міський пляж за 50 тис. грн, а нині приватник робить це за 480 тис. грн, окрім того, відбувається ремонт споруд на суму 180 тис. грн. Я вважаю, що 660 тис. на рік на утримання пляжу (тобто в 13 разів більше – прим. ред.), де і  цього року СЕС не рекомендує перебувати містянам, це занадто. Отже, потрібно розібратися у тому, куди саме були витрачені кошти, – наголосив Андрій Король.

Далі депутат Андрій Лєонов запитав, як у 2019 році «профукали» 20 млн грн на реконструкцію та капітальний ремонт дитячої спортивної школи №1, а потім ангіограф, який область запропонувала закупити для міста, нам потрібно було підготувати відділення, проте ми не зробили цього.

Міський голова відповів, що ангіограф у місті є – приватний… а депутати не погодилися надати кошти на облаштування відділення. А коли Андрій Лєонов зауважив, що мер говорить неправду і став демонструвати документи, які це підтверджують, Геннадій Дикий попросив вимкнути колезі мікрофон, а «оцю наклєйку» повісити собі на спину.

І це вже про повагу, а швидше, про неповагу до депутатів.

Насправді запитань було досить багато, зрозуміло, що зі звітом не все однозначно, а тому «Тиждень» проаналізує документ і поділиться з читачами власними висновками.