Офіційна позиція ОСББ – мінімальна ставка податку на землю

9 червня на засіданні постійної депутатської комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації вчергове був обговорений проєкт рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Біла Церква на 2021 рік».

Лада ЗАВІРУХА

Нагадаємо, під час попереднього розгляду проєкту на засіданні круглого столу його учасники висловили декілька зауважень до документа. Так, вони стосувалися ставок місцевих податків на землю, зокрема для будівництва й обслуговування багатоквартирного житлового будинку – 0,25 %.

Присутні зазначали, що нині в місті нараховується небагато ОСББ, які оформили прибудинкову територію як землю постійного користування. Проте вони не отримують обіцяних міським головою преференцій від влади.

– Станом на 1 червня 2020 року в Білій Церкві нараховується – 160 ОСББ, земельний податок сплачують 35 суб’єктів господарювання, інші земельні ділянки не оформлені, – сказала заступник міського голови Інна Новогребельська. За її словами, 34 ОСББ разом сплатили до бюджету міста близько 286 тис. грн, водночас у 2019 році виконано робіт за рахунок міського бюджету для всіх ОСББ і ЖБК на суму майже 13 млн грн, у 2020 році на такі потреби було виділено 2,4 млн грн. Водночас не було уточнено, скільки ж коштів із витрачених мільйонів отримали саме ті ОСББ, які старанно сплачують податок на землю.

Як зазначила Вікторія Коломієць, голова ОСББ «Павличенко, 20б», заступник голови ГО «Рада голів ОСББ м. Біла Церква», тим ОСББ, які сплачують податки, нічого не роблять за кошти міського бюджету, як обіцяв міський голова.

Представниця інтересів ОСББ від громадської організації наголосила, що торік від ГО «Рада голів ОСББ м. Біла Церква» пропонували ставку земельного податку 0,01%, депутати бюджетної комісії погодилися, а потім проголосували на сесії – 0,25%.

– Саме тому сьогодні до депутатів немає довіри. Якщо буде ставка 0,01%, як і пропонувалося, співвласники будуть оформляти земельні ділянки. Податки повинні бути адекватними.

Варто відновити довіру до влади, встановити мінімальний податок, як в інших містах – 0,01%. Це наша офіційна позиція, – наголосила голова ОСББ «Павличенко, 20б».

Депутат міської ради Геннадій Джегур висловив пропозицію дослухатися до думки представника громадської організації.

– Я пропоную піти на поступки та встановити ставку земельного податку для будівництва й обслуговування багатоквартирного житлового будинку 0,01%. Якщо створено ОСББ, владі потрібно максимально сприяти тому, щоб люди, які його створили, оформили земельну ділянку як спільну сумісну власність, – наголосив Геннадій Джегур.

Питання податкових канікул для платників єдиного податку І та ІІ групи депутати, присутні на засіданні комісії, вирішили винести вже на розгляд сесії, оскільки перед його ухваленням потрібно прорахувати можливі економічні ризики.