Опалення знову подорожчало

14 січня 2020 року НКРЕКП видала постанову Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання КП БМР «Білоцерківтепломережа». Тарифи зросли. Проте ані на сайті КП БМР «Білоцерківтепломережа», ані на сайті Білоцерківської міської ради про це немає жодного слова. 

Людмила ПОЛЯХ

Тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання встановлено на рівні:

– для потреб населення: 1696,82 грн/Гкал (з ПДВ); 

– для потреб бюджетних установ: тариф на теплову енергію – 1746,18 грн/Гкал (з ПДВ); 

– для потреб інших споживачів (крім населення): 1671,07 грн/Гкал; 

– для потреб релігійних організацій: 1708,28 грн/Гкал (з ПДВ).

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Так, вартість опалення для населення подорожчала з 1550,83 грн за 1 Гкал до 1696,8 грн за 1 Гкал, тобто на 146 грн. 

Іронія долі

Все це відбувається на фоні заяви прем’єр-міністра Олексія Гончарука про те, що вартість опалення має подешевшати на 30%. «Сказано – зроблено! Зменшення платіжки вже зараз – це результат, по-перше, спільної роботи президента, Уряду та органів місцевої влади. Це стало можливим, тому що ціни на газ на ринку знизилися. А Уряд надав місцевій владі механізм, щоб зробити ці коригування у платіжках. Рішення про здійснення перерахунку з грудня минулого року ухвалили у 124 містах України», – заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Історія росту

КП БМР «Білоцерківтепломережа» упродовж 2019 року тричі намагалося підвищити тариф на опалення. Тричі ГО «Біла Церква Разом» і народний депутат України Микола Бабенко не допустили цього. Остання спроба «протиснути» тариф відбулася 31 жовтня 2019 року. Тоді на громадських слуханнях планувалося обговорити тариф у розмірі 1736 грн. Проте під тиском народного депутата та громади міська влада відступила. Тоді мер Геннадій Дикий заявив, що  «31 жовтня на громадських слуханнях обговорювали не підвищення тарифу, а лише… затвердження структури чинного тарифу (1550 грн – прим. ред.)». 23 січня на пленарному засіданні 89 сесії БМР депутат Андрій Король оприлюднив звернення про проведення перевірки щодо факту підвищення тарифу на опалення. Тим самим депутат надав розголосу. Міський голова Геннадій Дикий жодним чином не прокоментував факт підвищення вартості опалення.