Опалювальний сезон завершується

2 квітня відбулося засідання виконавчого комітету, яке проходило у закритому режимі. Інформація про прийняті рішення є лише на сайті Білоцерківської міської ради. Першим питанням члени виконкому розглянули можливість завершення опалювального сезону у Білій Церкві. Прийняли стандартне рішення у таких випадках, без конкретної дати завершення опалення.

Людмила ПОЛЯХ

«Виходячи з кліматичних умов, згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами, в разі, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищуватиме 8°С, закінчити опалювальний сезон 2019-2020 років в м. Біла Церква для житлового фонду, інших споживачів міста Біла Церква.

КП БМР «Білоцерківтепломережа» продовжити подачу теплоносія для закладів охорони здоров’я, згідно із заявами керівників установ для забезпечення температурного режиму, встановленого нормативними документами», – йдеться у тексті рішення.

Нагадаємо, нинішній опалювальний сезон міг стати для білоцерківців рекордно дорогим, аби не втручання народного депутата України Миколи Бабенка. Адже влада міста дуже хотіла підвищити вартість опалення.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року КП «Білоцерківтепломережа» проводила громадські слухання, на яких обговорювалася потреба підняти тариф з 1550 грн до 1736 грн. Тоді на обговорення прийшли активісти ГО «Біла Церква Разом» та народний депутат Микола Бабенко. Він виступив на сесії з трибуни міськради щодо неправомірності дій КП «Білоцерківтепломережа». Під натиском влада міста раптово дала задній хід. Мер тоді заявив, що 31 жовтня на громадських слуханнях обговорювали не підвищення тарифу, а лише… затвердження структури чинного тарифу.

Наступна спроба підвищити тариф сталася на початку року, коли тишком-нишком НКРЕКП затвердила КП БМР «Білоцерківтепломережа» новий тариф у розмірі 1696,82 грн/Гкал. Про цю новину стало відомо не від постачальника тепла, не від міського голови, а від депутата міськради Андрія Короля. Мер вперто відмовлявся коментувати затверджений тариф, ніби й не чув про цю постанову Нацкомісії.

Остаточно поламали плани влади і КП «Білоцерківтепломережа» підвищити тариф на опалення містянам рішенням Кабінету Міністрів України «Про деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу». Постанова надала можливість теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019-2020 років, починаючи із нарахувань за грудень 2019 року. Передбачалося, що вартість знизиться до 30%. Але у Білій Церкві виконком зміг опустити ціну лише на 7%.

Незважаючи на це, містяни продовжують скаржитися на захмарні платіжки на опалення у той час, коли зима 2019-2020 була доволі теплою, та радіють завершенню такого дорогого опалювального сезону.