Панам не цікаві пролетарські проблеми

 

Мабуть, саме так можна оцінити ситуацію довкола скандальної забудови біля будинку по вул. Пролетарська, 8, де планують звести торговельний центр.  З того часу, як мешканці прийшли на сесію вимагати від влади втрутитися в проблемне питання, минуло вже майже чотири місяці, але, як то кажуть, «віз і нині там».

                                                                                                                                                                            Людмила ПОЛЯХ

Схоже у нашому місті жителі зі своїми проблемами можуть розраховувати лише на себе. Якби не активна позиція білоцерківців, в Гайку б уже давно вирубали всі дерева під дорогу. Якби не активна позиція жителів Залізничного селища та прилеглих дачних кооперативів, на їхніх будинках уже давно була б затверджена магістральна дорога. У боротьбі з наливайками жодні обіцянки влади не діють і боротися з клієнтами таких закладів доводиться білоцерківцям також самотужки. Схожа ситуація складається і по вул. Пролетарській, 8.

Нагадаємо, міська влада виділила земельну ділянку, а фактично прибудинкову територію, в оренду ще в 2006 році. З того часу мешканці відстоюють власні права, зокрема в судах, щоб під їхнім будинком не вели будівництво. Проте у 2016 році депутати вже нинішньої каденції успішно продовжують договір оренди землі підприємцю Ровенському Юрію, який разом зі своїм компаньйоном Кривендою Сніжаною 28 листопада 2018 року почав огороджувати прибудинкову територію під будівництво. Жителі будинку прийшли на сесію, аби вимагати від влади зупинити будівництво. Адже у 2006 році планували будувати нібито маленький магазин, а  нині бізнесмени хочуть звести вже 4-поверховий торговельний центр, фактично перекривши пожежний вихід з будинку.

Захищати права мешканців тоді взявся Борис Смуток, який є депутатом від цього округу. Була створена депутатська робоча група, яка дослідила документи забудовника. 28 грудня на 65 сесії БМР Борис Смуток проінформував колег про те, що вдалося з’ясувати. «Відповідь у всіх одна – проект пройшов державну експертизу. І нібито питань до неї вже бути не може. Але на території 14 соток, а насправді там 8 соток, планується будівництво магазину на 2300 кв. м (4-поверховий з підвалом). Тоді як у Генплані записано, що там має бути майстерня з ремонту побутової техніки. Від магазину до будинку має бути відстань 3 метри, тому що там в будинку пожежний вихід, а цього немає. Для такого магазину стоянка має бути на 40 машин, а по факту там стане не більше 7 автомобілів. Таке розміщення торговельного центру спровокує транспортний колапс, неможливість проїзду пожежних машин, порушуються норми шумоізоляції для мешканців будинку. Тому робоча група пропонує міській раді скасувати договір оренди на земельну ділянку», – зазначив наприкінці 2018 року Борис Смуток.

Минуло чимало часу і на початку березня забудовник знову розпочав роботи. Жителі будинку вкотре взялися обороняти будинок від забудовника. На місце події виїхала поліція. Андрій Галюк, начальник білоцерківського відділу поліції №1, зауважив присутнім, що у нього немає прав не давати забудовнику можливості будуватися, адже міська рада не прийняла жодного рішення з цього приводу. «Рішення сесії немає, лист носить лише рекомендаційний характер. Ви ж самі говорите, що рішення лише буде. Це з вашої точки зору. А чи буде таке рішення, ми не знаємо. І заборонити будувати ми не можемо», – роз’яснив присутнім Андрій Галюк.

«Ми чекаємо на квітневу сесію, саме тоді мають розглянути рішення про зупинення будівництва. Водночас готуємося до судів, – розповів мешканець цього будинку Ярослав Марущак газеті «Тиждень». – Якщо сесія ухвалить рішення на нашу користь, скоріше за все забудовник подасть до суду. Якщо ні – подамо до суду ми. Після конфлікту на початку березня і забудовника, і мене викликали до поліції. Начальник поліції попросив нас обох не вчиняти сутичок до рішення сесії». Також чоловік поскаржився газеті, що у Центрі надання адміністративних послуг ніяк не хочуть зареєструвати їхню заяву про створення ОСББ у будинку. «Місцева влада усіма силами блокує рішення щодо створення ОСББ, двічі нам повертали. Кажуть, що ми неправильно установчі збори провели, що у нас помилки в документі. А у нас 70% мешканців висловилося за створення ОСББ», – бідкається Ярослав Марущак.

 

Проте у 2016 році депутати вже нинішньої каденції успішно продовжують договір оренди землі підприємцю.

 

На території 14 соток, а насправді там 8 соток, планується будівництво магазину в 2300 кв. м.

 

Розміщення торговельного центру спровокує транспортний колапс, неможливість проїзду пожежних машин, порушуються норми шумоізоляції для мешканців будинку.